Malajzia za 366 € - exotika za babku

Tagy:  lietanie, dovolenka, exotika, pobyt, zájazd, malajzia

Sponzorované odkazy:

Malajzia za 366 € - exotika za babku

Kto by netúžil po exotickej dovolenke? Vzhľadom k faktu, že sa Slovenská republika nachádza v miernom pásme, kde sa naozaj teploty striedajú podľa štyroch ročných období, kde nie sú tropické pralesy, nekonečne dlhé pláže ani krásne more a už vôbec nie celoročne vysoké teploty, majú Slováci prirodzene tendencie sa uchyľovať do teplých krajiniek. V letných mesiacoch je aj u nás krásne, avšak hneď ako nastane zima, ktorá je zvyčajne najdlhším obdobím v roku, niektorí jedinci môžu ľahko dôjsť k záveru, že sa potrebujú trochu ohriať a načerpať energiu práve zo slniečka. V zime je ideálne vypraviť sa za exotikou, lebo v stredomorských oblastiach by ste si opaľovanie a kúpanie v mori bohužiaľ neužili. Skvelou správou je, že teraz môžete odcestovať tisícky kilometrov ďaleko a pritom neminiete svoje všetky úspory. Či už sa rozhodnete v cudzine stráviť vianočné sviatky, Nový rok alebo napríklad február, Malajzia je skvelou voľbou, a to z množstva dôvodov…

Autor: Redanglaura009Autor: Redanglaura009

Nie každý možno vie, že je Malajzia pomerne členitá a delia ju prielivy v Suluskom mori. Malajziou je jednak pevnina susediaca s Thajskom, Singapurom a Brunejom, ale tiež je to ostrov Borneo, konkrétne jeho severná časť. Možno ste tiež netušili, že je Malajzia federatívnou monarchiou, čo v skratke znamená, že sa v čele štátu nachádza monarcha. Rovnako ako väčšina ázijských alebo afrických štátov bola aj Malajzia dlhé roky, ba dokonca stáročia, kolonizovaná. Značnú časť bola pod nadvládou Číny, potom tiež Veľkej Británie, ktorá si podmanila nespočetné množstvo štátov a ostrovov. Od roku 1957 sa však Malajzia môže pýšiť nezávislosťou, ktorú si samozrejme pevne stráži a rozmaznáva.

Prírodné podmienky v Malajzii sú úplne ideálne prakticky pre všetky druhy cestovateľov a turistov. Povrch je skôr nížinatý, avšak zatiaľ čo na okrajoch mora sú nížiny, pláže a krásne planiny, v strede a na severe krajiny sa nachádzajú hornaté časti, ktoré sú ideálnym variantom napríklad pre tých, čo nechcú len odpočívať na pláži a popíjať drink, ale radi by spoznali miestnu flóru a faunu a zažili nejaké to dobrodružstvo. Počasie je tropické, miestami vlhké, čo možno od typickej exotickej oblasti očakávať. Medzi typické malajzijské zvieratá patrí tiger, orangutan a nosorožec, ak by ste sa preto chceli pozrieť do divočiny, rozhodne si so sebou vezmite sprievodcu, ktorý vás vezme do oblastí, v ktorých vás nebudú ohrozovať na živote.

Obyvateľstvo z drvivej väčšiny tvoria Malajci, nasledujú Číňania, Indovia a zvyšok sú prisťahovalci z celého sveta, ktorých však naozaj nie je veľa. Keď opomenieme vyspelé hlavné mesto, nie je Malajzia práve oblasťou, ktorá by, po pracovnej stránke, mala čo ponúknuť. Obyvateľstvu presne zodpovedá tiež náboženstvo, preto tu prevažuje islam, potom je v menšej miere zastúpený hinduizmus, budhizmus a kresťanstvo.

Článok Malajzia za 366 € - exotika za babku bol publikovaný 13. prosince 2015 v 06.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...