Kam cestovať v novembri?

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, budapešť

Sponzorované odkazy:

Kam cestovať v novembri?

Ak je niektorý mesiac úplne ideálny pre cestovanie po Európe, potom je to rozhodne november. Kým v letných mesiacoch je najlepšie tráviť čas v prímorských lokalitách Talianska, Grécka alebo Španielska, v zime zase pôjdete na hory, na jeseň je skvelé vypraviť sa do európskych miest, ktoré inak nemáte šancu spoznať. A ak nechcete, aby vás obklopovali davy horlivých turistov, potom je november jednoducho tou najlepšou voľbou. Či už pôjdete na jednodenný výlet alebo si pobyt predĺžite na pár dní, sú skrátka miesta, ktoré musíte vidieť…

Hurá do Budapešti

Európskych miest ktoré rozhodne stoja za to navštíviť, je samozrejme neuveriteľné množstvo a aby ste ich všetky mohli vidieť na vlastnej koži a užiť si ich krásu do sýta, museli by ste sa cestovaním snáď živiť. Ak ste normálny pracujúci človek a cestujete párkrát do roka, potom si vyberajte destinácie, kde to naozaj bude stáť za to a na ktorých návštevu len tak nezabudnete. Jedným z úchvatných európskych miest je rozhodne Budapešť. Tá stála roky tak trochu v tieni majestátneho Paríža a kolosálneho Ríma, avšak v posledných rokoch turisti z celého sveta objavujú jej nádheru a tiež ju dokážu náležite oceniť. Ak ste v hlavnom meste Maďarska doteraz neboli, potom nastal ten najvyšší čas na zmenu.

Autor: MOYANO BrennAutor: MOYANO Brenn

Maďarsko zďaleka nie je tým najmenším hlavným mestom Európy. So svojimi úctyhodnými takmer 2 miliónmi obyvateľov a rozlohou cez 525 kilometrov štvorcových sa tak stáva 9. najväčším mestom Európskej únie a rovnako veľmi uznávanou obchodnou, kultúrnou a ekonomickou metropolou. Dávno sú preč tie roky, kedy sa jednalo o rozvojové mesto. Dnes je Budapešť veľmi bohatá a turistom má naozaj čo ponúknuť.

Dýchne na vás závan histórie

Touto dobou vám síce v Budapešti bude pomerne zima, lebo zatiaľ čo u nás panujú príjemné jesenné teploty, Maďarsko je už v zimnom móde. Pokiaľ si ale nezabudnete pribaliť teplý kabát a čiapku, potom si prehliadku mestom užijete a nikdy na ňu nezabudnete. Budapešť vznikla už v prvom storočí pred naším letopočtom, čo je na tamojších pamiatkach viditeľné. Centrum mesta je história sama a vlastní také skvosty, ako je legendárny parlament, technické múzeum a mnoho ďalších. Počas jedného dňa rozhodne všetky pamiatky neobídete a keď si budete chcieť tiež chvíľu oddýchnuť, posedieť v útulnej kaviarni, dať si pekelný guláš alebo typický maďarský langoš, potom vám v Budapešti jeden ani dva dni stačiť nebudú. Budapešť je v mnohých ohľadoch veľmi podobná Prahe, lebo má tiež impozantné historické centrum, grandióznu rieku, ktorá mesto rozdeľuje na dve polovice a rovnako tak skvelú kuchyňu, ktorú musíte skúsiť.

Autor: MOYANO BrennAutor: MOYANO Brenn

Článok Kam cestovať v novembri? bol publikovaný 3. listopadu 2015 v 17.00 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...