Seattle s AirFrance za 496 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, september, október, cestovanie, seattle, usa, amerika

Sponzorované odkazy:

Seattle s AirFrance za 496 €

Na cestovaní je skvelé, že sa mu môžete venovať prakticky po celý rok, pretože neexistuje destinácia, kde by sa vám nepáčilo, hoci u nás padajú fúriky alebo sú teploty na nule. Na jeseň sa môžete vydať buď do exotických krajín a užiť si krásne nič nerobenie a opaľovanie, vypraviť sa na predĺžený víkend do hôr, stráviť pár krásnych snov v jednom z impozantných európskych miest alebo môžete ísť za dobrodružstvom na druhý koniec našej planéty. Výber je úplne na vás, ale ak nemáte jasný cieľ, nechajte sa ovplyvniť letenkami, ktoré môžu byť naozaj akčné a pri výbere rozhodujúce. Kam to bude v októbri? Že by napríklad americký Seattle iba za 496 €?

O meste Seattle ste už iste neraz počuli. Ide o najväčšie mesto amerického severozápadu, ktoré sa často objavuje vo filmoch, seriáloch a dokonca vo videoklipoch. Mesto sa nachádza v štáte Washington a má okolo 4 miliónov obyvateľov. Vzhľadom k faktu, že leží necelých 180 kilometrov od hraníc s Kanadou, teploty tu nie sú najteplejšie. Kým letá môžu byť horúce, zimy sú kruté a často avizujú neuveriteľné mrazy. Seattle si za veľa rokov získal nespočetné množstvo prezývok. Jedným z nich je napríklad názov Smaragdové mesto, ktoré sa spája so zeleňou, ktorá mesto obklopuje v enormnom množstve. Ak je niekde dostatok parkov a krásne prírodné pamiatky, potom je to práve v tomto niekoľkomiliónovom veľkomeste. Je to tiež jedným z dôvodov, prečo sa sem ľudia neustále sťahujú a hľadajú tu svoje trvalé bydlisko. Ďalšie názvy pre Seattle sú tiež Brána do Aljašky, Kráľovské mesto alebo mesto lietadiel. Poslednú prezývku si Seattle vyslúžil preto, že tu vzniklo legendárne lietadlo Boeing, ktorý dnes vlastnia prakticky všetky letecké spoločnosti na svete.

Autor: Pimlico27Autor: Pimlico27

Seattle tiež poteší všetkých milovníkov kávy, pretože je známe, že práve tu vzniká tento vynikajúci mok, na ktorý si občania Seattlu potrpia. V niektorých súkromných kaviarňach sa káva priamo praží, čo je naozajstným gurmánskym zážitkom. Vznikla tu tiež svetovo známa spoločnosť Starbucks, ktorá má svoje reťazce po celom svete a ľuďom ponúka výbornú kávu a cukrovinky.

Vzhľadom k nie príliš priaznivej polohe zemských dosiek hrozia Seattlu, rovnako ako San Franciscu alebo Los Angeles, zemetrasenia. Mesto je preto zabezpečené viacerými zariadeniami a tiež krytmi, ktoré by prípadnú katastrofu mali minimálne zmierniť.

Možno ste roky snívali o tom, že by ste sa pozreli do New Yorku alebo Miami, o ktorých môžete počuť dennodenne, avšak Amerika ponúka množstvo ďalších krásnych miest, ako je napríklad Seattle. Tu si užijete prekrásnu prírodu, veľa kultúry a dejín, pochutnáte si na výbornom jedle a nudiť sa rozhodne nebudete.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Seattle s AirFrance za 496 € bol publikovaný 5. října 2015 v 06.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...