Kazachstan - Almaty za 227 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, kazachstan, Almaty

Sponzorované odkazy:

Kazachstan - Almaty za 227 €

Takmer každá záľuba sa vám jedného dňa môže sprotiviť alebo vás jednoducho prestane baviť. Hneď keď pozbierate hŕbu známok, upletiete dostatok svetrov alebo zaplníte album pohľadnicami, začnete sa zaujímať o niečo iné. Nesmiernou výhodou cestovania je, že je prakticky nemožné, aby ste za svoj krátky život navštívili všetky miesta a dospeli tak k názoru, že už vás cestovanie nenapĺňa. Ak tiež patríte k tým milovníkom, ktorí radi spoznávajú nové miesta a žiadna výzva pre nich nie je na zamietnutie, potom využite akčnú ponuku od leteckej spoločnosti Delta Airlines a vydajte sa do impozantného Kazachstanu už za skvelých 227 €.

Kazachstan je štátom, ktorý rozhodne nepatrí k typickým turistickým destináciám, ktoré by ľudia pravidelne navštevovali. Táto krajina skrátka v ľuďoch nevzbudzuje také zaujatie, čo je však ohromná škoda, pretože každý, kto Kazachstan navštívi, je doslova uchvátený jeho krásami.

Autor: Edgarpo01Autor: Edgarpo01

Kazachstan je jedným z tých ázijských štátov, ktoré kúskom zasahujú tiež do Európy, a to cez rieku Ural. Veľký štát susedí s Ruskom, Kyrgistanom, Uzbekistanom, Turkmenistanom a tiež s Čínskou ľudovou republikou. Na juhozápade takisto prilieha ku Kaspickému moru, preto nie je vylúčené, stráviť práve v Kazachstane letnú dovolenku so všetkým. Svojou rozlohou patrí nesporne k tým vôbec najväčším krajinám sveta a čo sa vnútrozemských štátov týka, jednoznačne zaberá prvenstvo. Kazachstan síce nepatrí k tým najvyspelejším štátom, avšak či sa niečím môže naozaj pýšiť, tak je to krásna príroda. Panensky čisté jazerá a rieky, nekonečne dlhé kopce s množstvom zelene, zver, ktorú v Európe rozhodne nestretnete a k tomu všetkému ústretoví ľudia, ktorí vám na vašej túre poskytnú nielen potravu, ale aj prístrešie. Ak nie ste typickými turistami, ktorí by len ležali nehybne na pláži, potom sa vám krásy Kazachstanu budú páčiť.

Almaty je najväčším a tiež najľudnatejším mestom celej krajiny s počtom obyvateľov okolo 1,3 milióna. Almaty bolo hlavným mestom Kazachstanu až do roku 1997, kedy sa centrom všetkého diania stala Astana, ktorá je hlavným mestom aj dnes. Aj napriek tomu, že už Almaty nie je hlavným mestom, stále je dôležitým politickým, kultúrnym a turistickým bodom štátu. Okrem moderných vymožeností ako sú nákupné centrá, reštaurácie alebo divadlá tu nájdete nespočetné množstvo historických pamiatok, ktoré stoja za to ich vidieť.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Kazachstan - Almaty za 227 € bol publikovaný 14. září 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...