Skiathos za 73 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, grécko, Skiathos

Sponzorované odkazy:

Skiathos za 73 €

S leteckými zájazdmi sa za posledné roky doslova roztrhlo vrece a to predovšetkým preto, že sú ceny leteniek čím ďalej lacnejšie. Už dávno neplatí, že je najvýhodnejšie vyraziť na dovolenku k moru osobným automobilom, pretože na letenku by ste šetrili celý rok. Ba naopak, dnes je podstatne múdrejšie lietať a nehovoriac o tom, že je lietadlo pohodlnejšie, bezpečnejšie a predovšetkým rýchlejšie. Nestihli ste sa tento rok ešte pozrieť do zahraničia? Potom využite akčnú ponuku leteckej spoločnosti Anitalia a vydajte sa do krásneho Grécka už za senzačných 73 €.

Ostrov Skiathos nie je tak ospevovaný ako napríklad obľúbený Zakinthos alebo Rhodos, avšak rozhodne nie je o nič menej krásny. Ostrovček sa nachádza pri pevnine Grécka, konkrétne na severe Egejského mora v súostroví Sporady. Ak ste tu ešte neboli, určite sa nemusíte báť sklamania a pokiaľ máte Grécko a grécke ostrovy všeobecne radi, potom sa vám na ostrove Skiathos bude vskutku páčiť. O malebnosti ostrova svedčí aj fakt, že sa tu natáčal vydarený snímok v hlavnej úlohe s oskarovou Meryl Streep – Mama Mia.

Autor: WiśniowyAutor: Wiśniowy

Skiathos je charakteristický pre svoje dlhé piesočné pláže, ktoré sa krásne tiahnu po celom južnom a juhozápadnom pobreží. Okrem faktu, že sa tu môžete kúpať v priezračnom mori a užívať si také to pravé dovolenkové nič nerobenie, je ostrov skvelou príležitosťou na podnikanie najrôznejších výletov a turistických túr. Ak si nepotrpíte iba na povaľovanie sa na pláži a „chytanie bronzu“ , potom vás veľmi poteší táto možnosť. Neváhajte preto, požičajte si buď menší osobný automobil alebo praktický skúter a vydajte sa krížom krážom cez krásny ostrov Skiathos. Vzhľadom na to, že je veľký len niekoľko kilometrov, je pomerne reálne, že ho precestujete celý a spoznáte tak všetky jeho krásne zákutia, tajné pláže a mystické miesta, na ktoré len tak nezabudnete.

Čo vás na ostrove tiež uchváti, je rovnomenné hlavné mesto, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Menšie mestečko je typickým prímorským centrom s množstvom romantických dobových domčekov s bielou omietkou a škridlovou strechou, ktoré sú pre Grécko tak typické. V hlavnom meste sa stretnete s veľmi ústretovým a priateľským obyvateľstvom, ale tiež s vynikajúcou gréckou kuchyňou, narazíte na trhy s nápaditými a nevšednými suvenírmi a rovnako tak si budete môcť posedieť v zapadnutej kaviarni, ktorá má svoje nezameniteľné čaro.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Skiathos za 73 € bol publikovaný 13. září 2015 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...