Rhodos za 74 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, grécko, rhodos

Sponzorované odkazy:

Rhodos za 74 €

Vonkajšie teploty v Slovenskej republike už pripomínajú, že sa blíži studená jeseň, mrazivá zima a že s letom, je pre tento rok, definitívny koniec. Vy ste si ale vzhľadom k pracovnému zapáleniu príliš krásnych letných dní neužili a tak vám nezostane, než zúfať nad premárnenými prázdninami? Nezúfajte, pretože zďaleka nie je všetkým dňom koniec. Ak ste sa tohtoročné leto nestihli pozrieť k moru, potom využite akčných ponúk od známych leteckých spoločností a vydajte sa za morom a opaľovaním ešte dnes. S aerolíniou Wizzair sa teraz môžete vypraviť na prekrásny grécky ostrov Rhodos už za 74 €. Tak na čo ešte čakáte? Odpočinok volá!

Grécke ostrovy sú všeobecne jednou z najnavštevo­vanejších a najpopulárnejších stredomorských oblastí, a to nielen z pohľadu Slovákov. Nie je sa čomu diviť, k že je Grécko prakticky neustále obklopené turistami, pretože má naozaj čo ponúknuť a grécke ostrovy dvojnásobne. Keď si vyberáte zahraničnú dovolenku na leto, potom máte zvyčajne jasne stanovené priority. Chcete sa opáliť, oddýchnuť si na príjemnej pláži, vykúpať sa v priezračnom mori, ubytovať sa v príjemnom hoteli alebo rodinnom penzióne a určite nepohrdnete ani výbornou stravou a priateľským obyvateľstvom. A presne takého luxusu sa vám na gréckych ostrovoch dostane a je prakticky jedno, či sa vydáte na Zakinthos, Rhodos alebo obľúbený Kos.

Autor: JolieAutor: Jolie

Rhodos je jedným z populárnych ostrovov v Egejskom mori a najväčším ostrovom Donekaneských ostrovov. Svojou rozlohou je široký okolo 10 kilometrov pričom tu žije cca 60 000 stálych obyvateľov. Nielen názov, ale aj pôvod ostrova vychádza z gréckej mytológie, kedy ho údajne boh Zeus oddelil od pevniny, aby tak oslávil víťazstvo nad Titánmi.

Rhodos za dlhé stáročia, ba dokonca tisícročia prechádzal radom zmien. Prvýkrát bol objavený a osídlený už v dobe kamennej, a to vtedajšími dobyvateľmi z Malej Ázie. Grécka kultúra sa preto na ostrove usadila až o stovky rokov neskôr, kedy sa k nadvláde dostali Gréci. Rhodos si tak prešiel typickým gréckym starovekým, klasickým aj helenistickým obdobím a dnes je jedným z najvyhľadáva­nejších turistických lokalít.

A prečo sa vydať na letnú dovolenku práve do Grécka a konkrétne na impozantný ostrov Rhodos? Odpoveď je úplne jednoduchá. Grécko v sebe snúbi všetko, čo od letnej dovolenky očakávate a navyše vám môže takmer na sto percent zaručiť ničím nerušený pobyt. Grécko je typickou turistickou oblasťou, preto sú si miestny obyvatelia vedomí turistického ruchu a cestovateľov si veľmi vážia.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Rhodos za 74 € bol publikovaný 10. září 2015 v 06.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...