Peloponés za 103 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, Peloponéz, Grécko

Sponzorované odkazy:

Peloponés za 103 €

Síce sa leto pomaly, ale iste chýli ku koncu, vy však môžete stále čerpať dovolenku a užiť si prekrásny pobyt nielen v exotických oblastiach, kde je krásne stále, ale aj v Európe. Do októbra sa v Stredomorí môžete tešiť vysokými letnými teplotami a komfortom rovnakým, ako v letnej sezóne. Ak ste si ešte nestačili vybrať letnú dovolenku alebo ste čakali na výhodnejšiu ponuku, potom nezmeškajte túto akčnú cenu leteniek na prekrásny grécky Peloponéz, kam môžete s aerolinkou Air France zavítať už za senzačných 103 €.

Prečo cestovať v septembri?

September je krásnym mesiacom, ideálnym pre tých, ktorí si v našich oblastiach a vlastne ani nikde inde nepotrpia na horúčavy a teploty na nevydržanie. Kým v letných mesiacoch panujú aj v Slovenskej republike často „štyridsiatky“, september ponúka úchvatné babie leto a možnosti sa príjemne obliecť, bez toho aby ste sa cítili nepríjemne. Rovnako je september ideálnym mesiacom pre cestovanie, a to nielen v podobe eurovíkendov, ale aj pre typickú letnú dovolenku. V obľúbených prímorských lokalitách bude skvelé počasie, more stále teplé, ubytovanie a tiež letenky zoženiete za neuveriteľne nízke ceny a čo je úplne skvelé, možno budete v hotelovom rezorte skoro sami. Cestovať mimo letnú sezónu je skrátka geniálnou záležitosťou v každom prípade, preto prestaňte rozmýšľať, kam sa vydať a choďte na úchvatný Peloponéz.

Peloponéz nie je nejakou menšou oblasťou, ktorú by ste si na mape takmer nevšimli. Ba naopak ide o najväčší grécky polostrov a vôbec jeden z najväčších polostrovov južnej Európy. Jeho vznik a predovšetkým pomenovanie sa datuje už do čias bájneho Grécka a vlády Pelopona, ktorý tu budoval svoju armádu, staval veľa pamiatok a vďaka ktorému je polostrov natoľko historicky bohatý.

Na prvý pohľad pôsobí polostrov Peloponéz skôr ako ostrov, lebo je s pevninou spojený Korintským prieplavom len naozaj malým kúskom pôdy, ktorý možno prejsť aj po moste. Polostrov je tak z drvivej väčšiny obklopený morom, preto záleží úplne na vás, v ktorej oblasti sa ubytujete a kde sa budete cítiť najlepšie.

Peloponézsky polostrov je rozdelený do niekoľkých oblastí nazývaných Lakonia, Messinia, Arkadia, Agrolis, Korintia, Achaia a Elia, pričom tu môžete navštíviť napríklad legendárne mesto Sparta, ktoré od pradávna viedlo vleklé vojny s hlavným mestom Aténami a kde sa, podľa povestí a mýtov, vychovávali tí najtvrdší bojovníci. Grécko je rajom na zemi, kde si užijete ako krásneho počasia, tak teplého mora, preto neváhajte a využite akčných leteniek ešte dnes.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Peloponés za 103 € bol publikovaný 7. září 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...