Miami za 492 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, miami, florida, usa

Sponzorované odkazy:

Miami za 492 €

Pozrieť sa aspoň raz za život do Spojených štátov amerických je snom takmer každého človeka a obzvlášť tých, čo radi cestujú a spoznávajú nové miesta. Amerika je pre nás Európanov niečím úplne odlišným a vzhľadom k tomu, že nás v televízii, v časopisoch, reklamách a koniec koncov aj v obchodoch a reštauráciách zaplavuje americká kultúra dennodenne, nie je divné, že veľa ľudí šetrí na dovolenku za oceán. Aj keď v Amerike zoženiete pomerne lacné bývanie a tiež stravu, najdrahšie sú na celej ceste samozrejme letenky, ktoré sa môžu vyšplhať na tisícky eur. Využite akčnej ponuky od leteckej spoločnosti Delta Airlines a vydajte sa do úchvatného slnečného Miami ešte dnes. A cena? Letenky v akcii kúpite za neskutočných 492 €, a to vrátane všetkých letiskových poplatkov.

Miami je mestom ležiacim v štáte Florida, ktorý je jedným z vôbec najkrajších amerických štátov. Keď sa povie Florida, väčšina ľudí si automaticky vybaví krásne pláže, priezračný oceán, teplo a opálené telá. A presne taká Florida je a v Miami sa navyše môžete tešiť na luxusné stavby a prepych ako taký. Ak taký život nežijete, rozhodne nie je na škodu si aspoň na pár dní vyskúšať život na bezchybnej Floride a v dokonalom meste Miami.

Autor: AveretteAutor: Averette

Miami je najväčším mestom na juhovýchodnej časti polostrova a druhým najväčším mestom celej Floridy. Počet obyvateľov je tu, aj s priľahlou aglomeráciou okolo 5 miliónov, avšak hneď ako sa v metropole ocitnete, budete mať pocit, že je tu ľudí ďaleko viac. Miami je populárnym turistickým centrom, preto tu, okrem Američanov, stretnete tiež nespočetné množstvo cestovateľov predovšetkým z Ázie. Možno by ste čakali, že v Miami stretnete najviac rodených Američanov, ale nie je tomu tak. Vzhľadom k polohe Floridy žije na Miami najväčší počet Hispáncov a Afroameričanov. Vzhľadom k vysokému počtu latinskoamerických emigrantov tu ako jazyk prevláda španielčina, a to aj za predpokladu, že je úradným jazykom samozrejme angličtina.

V Miami je tiež najväčšia koncentrácia bánk a bankových ústavov, čo je síce veľmi výhodné a praktické pre ekonomiku a finančnú politiku, avšak práve tento faktor spôsobuje stále narastajúcu kriminalitu nielen v meste, ale v celej Floride. Hoci je Miami pôvabným mestom, rozhodne ho nemožno považovať za bezpečné miesto a aj turisti by sa mali mať na pozore a nepodnikať nočné potulky zapadnutým uličkami.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Miami za 492 € bol publikovaný 6. září 2015 v 06.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...