Johannesburg za 500 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, johannesburg

Sponzorované odkazy:

Johannesburg za 500 €

Cestovanie je jednou z mnohých záľub, ktorej sa môžete venovať prakticky po celý rok. V letných mesiacoch môžete ideálne navštevovať európske prímorské letoviská, na jeseň a na jar sa venovať obľúbených eurovíkendom alebo wellness pobytom a v zime sa vypraviť buď tradične na hory alebo za exotikou na Bahamy, Bali či do Thajska. Vďaka akčným letenkám, ktoré v posledných rokoch doslova zaplavujú internet to rozhodne nebude problém, preto neváhajte a pozrite sa na skvelú cenu leteniek od spoločnosti Etihaxd airlines, ktorá teraz ponúka lacné letenky napríklad do prekrásneho Johannesburgu, ktorý možno navštíviť už za senzačných 500 €, a to vrátane všetkých letiskových poplatkov a spiatočného letu. Tak na čo ešte čakáte? Hurá za ďalším cestovateľským dobrodružstvom.

Autor: Andrew MooreAutor: Andrew Moore

O úchvatnom meste Johannesburg ste už iste niekoľkokrát počuli. Je to niekoľko miliónová metropola v Afrike, konkrétne ide o najväčšie mesto Juhoafrickej republiky s celkovým počtom obyvateľov 4,5 miliónov. Miestny ho tiež prezývajú mestom zlata, pretože práve tu sú významné náleziská. Johannesburg je nielen najväčším, ale tiež najbohatším mestom južnej Afriky a pravdepodobne celého kontinentu, preto sa právoplatne stalo centrom ekonomiky a financií. Až jedna pätina hrubého národného produktu pochádza práve z Johannesburgu a keby ste v Afrike hľadali sídla tých najvýznamnejších ekonomických a kultúrnych spoločností, našli by ste ich práve tu. Aj napriek tomu, že je väčšina zlatých ťažobných baní už roky zatvorená, Johannesburg zo svojej slávy ťaží ďalej a má sa, čo do rozvoja ekonomiky a financií, stále lepšie a lepšie. Čo ale zlaté bane poznačili, je tunajšia krajina a jej štruktúra, ktorá rozhodne nie je tým, čo bývala a do prirodzenosti má veľmi ďaleko. Ak ste doteraz žili v domnienke, že Afrika je veľmi chudobným a zaostalým kontinentom, po návšteve Johannesburgu budete mať úplne iný názor.

Väčšina medzinárodných a nadnárodných leteckých spoločností lieta práve do Johannesburgu, preto je mesto tiež centrom turizmu. Jednak odtiaľto všetci cestovatelia môžu odchádzať do iných afrických oblastí, či už ide o mestá alebo prímorské destinácie a zároveň sa stáva turistickým cieľom, pretože väčšina turistov z celého sveta si je veľmi dobre vedomá atraktivity tejto prekrásnej africkej veľmoci.

Na čo si však dajte v Johannesburgu veľký pozor je vaše bezprostredné bezpečie. Za posledné roky vzrástla v meste kriminalita neuveriteľným spôsobom, preto si dávajte pozor na svoje osobné veci a v nočných hodinách sa, vo vlastnom záujme, netúlajte v zapadnutých mestských uličkách.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Johannesburg za 500 € bol publikovaný 30. srpna 2015 v 15.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...