Edinburgh za 74 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, edinburgh, škótsko

Sponzorované odkazy:

Edinburgh za 74 €

Leto síce zvádza k typickým letným dovolenkám vo vyhlásenom prímorskom letovisku, avšak nie každý je zástancom tohto typu odpočinku a trávenia voľného času. Máte radi poznávanie nových typov krajín, nepohrdnete žiadnym typom architektúry, zbožňujete pamiatky a rozhodne nechcete zakotviť v päťhviezdičkovom rezorte a opaľovať sa pri bazéne alebo v blízkosti kokosových paliem? Potom vás iste nadchnú letenky od leteckej spoločnosti Air France, vďaka ktorým sa pozriete do impozantného Edinburghu za senzačných 74 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Škótsko je často zanedbávanou súčasťou Veľkej Británie, čo je neuveriteľná škoda. Práve táto časť britských ostrovov je preslávená svojou panenskou prírodou a pamiatkami, ktoré inde rozhodne neuvidíte. Keď sa povie Škótsko, mali by ste si automaticky predstaviť nekonečné zelené pláne, vietor vo vlasoch, gotické stavby, rozbúrené more a v neposlednom rade tiež úchvatný Edinburgh, ktorý by, aspoň raz za svoj život, mal navštíviť úplne každý človek.

Autor: Bon LowAutor: Bon Low

Edinburgh je právom považovaný za perlu Škótska, pretože ide o vskutku impozantné mesto a zároveň metropolu krajiny. Okrem faktu, že je tu nespočetné množstvo historických pamiatok, kultúrne dedičstvo a tiež krásna a drsná príroda, Edinburgh je jedným z najvzdelanejších miest Európy. Hovorí sa mu tiež univerzitné mesto a študovať v Edinburghu je ohromná česť nielen pre Angličanov, ale pre študentov z celého sveta. Spolu s nemenej impozantným mestom Glasgow je Edinburgh centrálnym miestom kultúry a všetkého diania v krajine. Zasadá tu parlament, každoročne sa koná veľa známych festivalov a fakt, že je mesto turisticky vyhľadávané potvrdzuje jeho ročná návštevnosť, ktorá je okolo 13 miliónov ľudí z kútov celej planéty. Mesto nie je tak obývané ako napríklad Praha, avšak aj napriek tomu sa s počtom obyvateľov okolo 500 tisíc zapísalo k prvotriednym centrám moderného rozvoja a v roku 2005 aj slávnostne vstúpilo na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Týmto postom sa rozhodne každé mesto chváliť nemôže, Edinburgh má byť naozaj na čo hrdý.

Málokto o hlavnom meste Škótska vie, že tu stojí už tisícky rokov. Edinburgh bol pôvodne postavený a obývaný už starovekými Rimanmi, však prešiel množstvom premien, osídľovania a zvratov, až ho v roku 1100 Malcolm III., Zakladateľ škótskeho kráľovského rodu poňal za svoje sídlo. Od 12. storočia nášho letopočtu je tak Edinburgh hlavným mestom Škótska.

Autor: MOYANO BrennAutor: MOYANO Brenn

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Edinburgh za 74 € bol publikovaný 10. srpna 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...