Kuba - Varadero za 385 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, kuba, varadero, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Kuba - Varadero za 385 €

Turistická sezóna je už v plnom prúde a šíri sa ako lavína. Kolegyňa odíde na zahraničnú dovolenku a vy razom dostanete chuť to tiež „zabaliť“ a ísť sa pozrieť do sveta. Kto by si nechcel po dlhej zime konečne oddýchnuť a hlavne načerpať trochu toho zdravého slnečného vitamínu D, ktorý povzbudzuje dobrú náladu a tiež dodáva energiu. Naplánujte si konečne tiež trochu toho voľna a využite akčných leteniek, ktoré sú koncom júna lacnejšie ako kedykoľvek predtým. Čo hovoríte napríklad na temperamentné prekrásne Varadero, ktoré teraz môžete navštíviť už za senzačných 385 €? Cestujte s leteckou spoločnosťou Lufthansa a na Kube ste už zajtra.

Kuba je veľmi kontroverznou krajinou, ktorú nemusí bezpodmienečne každý turista pochopiť. Zatiaľ čo v iných karibských oblastiach je pomerne liberálna politika, Kuba je stále striktne komunistická a čo sa práv občanov týka, tie sú v krajine úplne mizerné, prakticky žiadne. Napriek tomu všetkému sú však tunajší obyvatelia veľmi ústretoví, priateľskí a plní života. Keby sme mohli porovnať životy Kubáncov a Slovákov, my sa máme jednoznačne lepšie, a napriek tomu svet vidíme čiernobielo, zatiaľ čo Kubánci sa radujú z prostého bytia. Možno za to môže ich horkokrvná nátura, ktorá sklony k depresiám nemá príliš v povahe, alebo je v tom práve ono podmanivé prostredie, ktoré sa veľmi ťažko opúšťa. Kým Slováci neustále bojujú s teplotnými výkyvmi a smogom, Kuba je krásnou krajinou plnou exotických rastlín a zvierat, nehovoriac o smaragdovo zafarbenom oceáne, o bielych plážach a prekrásnych kokosových palmách, ktoré sa tiahnu naprieč celým ostrovom. Kuba je skrátka krajinou, ktorú by mal každý nadšený turista navštíviť, a to nielen raz za život.

Autor: Emmanuel HuybrechtsAutor: Emmanuel Huybrechts

Čo je na Kube veľmi zvláštne, sú rozdiely medzi miestnymi a cudzincami. Vzhľadom k tomu, že sa krajina prakticky živí z cestovného ruchu, turistov si neuveriteľne rozmaznáva a povolia im prakticky čokoľvek, čo o tunajších obyvateľoch sa povedať nedá. Turista sa preto môže naprieč celým ostrovom preháňať v požičanom automobile, kúpať sa prakticky na všetkých plážach, jesť miestne pokrmy a nosiť čokoľvek čo len bude chcieť. Také „voľné“ pravidlá pre Kubáncov neexistujú. Tí sú aj napriek tomu veľmi vďační a turistom, úplne nepochopiteľne, vôbec nezávidia. Hneď ako sa teda na Kube ocitnete, takmer každý občan vám veľmi rád poskytne niečo dobré k jedlu a dokonca strechu nad hlavou. Len ťažko by sa takto správali Slováci k návštevníkom z Kuby.

A ak neviete, do ktorej oblasti sa na Kube vydať, rozhodne zavítajte do majestátneho Varadera, ktoré vás nenechá pokojným. Varadero je nesporne jednou z najimpozantnej­ších oblastí Karibiku a nachádza sa tu všetko, po čom turista v exotickej krajine môže túžiť. Očakávate od svojej dovolenky prostredie ako z pohľadnice, chcete si užívať blankytne modrej oblohy, jesť vynikajúcu netradičnú stravu a bývať v prepychu? Potom je Varadero tou správnou voľbou presne pre vás.

Autor: momoAutor: momo

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Kuba - Varadero za 385 € bol publikovaný 29. června 2015 v 15.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...