Hongkong s Air China za 312 €

Tagy:  leto, jún, pobyt, poznávanie, odpočinok, dovolenka, hong kong, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Hongkong s Air China za 312 €

Každý človek preferuje iné záľuby a nie všetci sa zhodnú, že ich zaujímajú rovnaké aktivity. Niekto má rád korčuľovanie, iný balet alebo napríklad zbieranie pohľadníc. Čo je ale takmer všetkým úplne rovnako blízke, je cestovanie. Poznávanie nových kútov planéty prináša nielen odpočinok, ale aj veľa radosti, odbehnutí od denného stereotypu, vymanenie sa z neuveriteľného stresu a mnoho mnoho ďalších pozitív, ktorých vypísanie by trvalo snáď hodiny. Dokážete si predstaviť cestovať podstatne častejšie ako je tomu doteraz? Potom sa inšpirujte akčnými letenkami, ktoré pre vás pripravujú neustále atraktívne zľavy a ceny, ktoré nemožno odmietnuť. Tento mesiac sa napríklad s leteckou spoločnosťou Air China môžete pozrieť do prekrásneho Hong Kongu za neuveriteľných 312 €.

Hongkong je jedným z najhustejšie osídlených miest na planéte zem, jeho doslovný preklad znie voňavý prístav. Pôvod tohto názvu nie je známy, avšak historici sa domnievajú, že to tak bolo kvôli rozšírenému rybolovu a množstvu rýb, ktoré údajne „voňali“ pozdĺž celého pobrežia pôvodného miesta, ktorým je dnes Hong Kong. Pravdepodobne najvýznamnejšie čínske mesto je preslávené svojimi vysokými mrakodrapmi, multi modernými obchodmi a tiež množstvom svetoznámych firiem, ktoré tu majú buď priamo svoje sídlo alebo centrálne pobočky. Vzhľadom k faktu, že je metropola centrálou a sieťou medzinárodného obchodu, stalo sa už pred rokmi veľmi vyhľadávanou oblasťou, a to nielen v prípade turistiky.

Autor: GaryAutor: Gary

Možno by ste na prvý pohľad tipovali, že ide o pomerne mladé mesto bez histórie, lebo mrakodrapy a sklenené budovy tu naozaj prevládajú. Hongkong bol však osídlený už v dobe Neolitu a Európanmi potom v roku 1513. Dlhé roky bol Hong Kong kolóniou Veľkej Británie, asi ako väčšina väčších ázijských miest. Potom sa mesto stalo kolóniou Indie a až po rokoch sa dokázalo vymaniť z nadvlády iných štátov. Dnes, hoci je Hong Kong oficiálne čínskym mestom, si udržuje svoju autonomitu a vlastné riadenie. Iba o zložení a fungovaní armádnych jednotiek tu rozhoduje hlavné mesto Číny – Peking.

Čo sa dorozumievanie týka, nemusíte mať obavu, že by ste sa nedohodli. Úradnými jazykmi Hong Kongu sú samozrejme čínština, kantónčina a tiež angličtina. Všetky nápisy sú písané po čínsky a anglicky. Do hotela, reštaurácií, parkov a pamätihodností tak rozhodne trafíte. Hongkong je nesporne považovaný za jedno z najliberálnejších ekonomických a bankových centier, ktorá sa na svete vyskytujú. Preto sa metropola stala ústredným bodom pre podnikanie a biznis ako taký. V Hong Kongu nájdete aj rad krásnych pamiatok, ktoré rozhodne stoja za pozretie. Sú nimi napríklad chrám Wong Tai Sin alebo Vtáčí trh.

Autor: Charles LukAutor: Charles Luk

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Hongkong s Air China za 312 € bol publikovaný 28. června 2015 v 09.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...