Mallorca za 64 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, Malorka, mallorca, španielsko, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Mallorca za 64 €

Španielsko nesporne patrí k najobľúbenejším turistickým oblastiam, kam sa ročne vydávajú aj stovky Slovákov, túžiacich po odpočinku a nič nerobení. Ak máte už dosť toho pracovného stresu, nervozity, neustáleho napätia ak tomu všetkému sa staráte o domácnosť a náročnú rodinu, musíte si aspoň raz ročne poriadne oddýchnuť a načerpať nové sily. Ak chcete zohnať dovolenku, kde sa vám bude páčiť a ktorá nebude tak nákladná, využite akčných leteniek od spoločnosti Wizzair a vydajte sa na prekrásnu španielsku Mallorcu, a to už za senzačných 64 €.

Malorka, katalánsky Mallorca, sa nachádza na súostroví Baleárskych ostrovov a je najväčším španielskym ostrovom ležiacim v západnej časti Stredozemného mora. Prekrásna a dych berúca Malorka má rozlohu 3 648 km², je 110 kilometrov dlhá a medzi 60 a 90 kilometrami široká. Najbližšie má ku známemu španielskemu mestu Valencia, ktoré sa preslávilo predovšetkým futbalom a ako rodisko renesančných architektonických umelcov.

Autor: Les HainesAutor: Les Haines

Vzhľadom na to, že ročne Malorku navštívi okolo 12 miliónov turistov, a to predovšetkým z Nemecka, prirodzene sa miestni obyvatelia živia prevažne turizmom. Medzi ďalšie zdroje obživy potom patrí tiež pestovanie vína, ktoré je v celom Španielsku veľmi obľúbené pre svoju jemnú, sladkú chuť. Úradným jazykom ostrova je samozrejme Španielčina, avšak hojne je tu rozšírená tiež katalánčina, ktorou hovorí jedna desatina obyvateľov. Medzi klasickou španielčinou a katalánčinou je rozdiel asi ako medzi slovenčinou a moravským dialektom.

Hneď ako sa na Malorke ocitnete, okamžite vám do očí udrie prekrásna krajina, ktorá je farebná a bohatá na mnoho exotických druhov, ktoré inde len tak neuvidíte. Na Malorku sa ľudia chodia samozrejme rekreovať a tráviť čas pri hotelovom bazéne a na pláži pri mori, avšak ak by vás tieto aktivity omrzeli, môžete podniknúť oveľa viac. Malorka je zaujímavá pre svoju rozdielnosť, preto neváhajte s požičaním automobilu alebo skútra a vydajte sa preskúmať jej kopce a priľahlú krajinu.

Hlavným mestom Malorky je Palma de Malorka, ktoré pri svojej letnej dovolenke taktiež musíte zákonite navštíviť. Hlavné mesto je nielen centrom turistického ruchu, ale rozhodne sa tu nebudete nudiť. Okrem pláží a krásnej promenády je tu množstvo reštaurácií, barov a tiež stánky, kde zoženiete zaujímavé suveníry pre svojich najbližších, korenie, olivový olej a mnoho ďalšieho.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Mallorca za 64 € bol publikovaný 24. června 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...