Kanárske ostrovy - Fuerteventura za 76 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, fuerteventura, kanárske ostrovy, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Kanárske ostrovy - Fuerteventura za 76 €

Jún je nesporne mesiacom letných dovoleniek, kedy si ľudia opäť môžu oddýchnuť po dlhom roku, plnom pracovného stresu a domácich povinností, ktoré nie sú vždy jednoduchou záležitosťou. Tu sa samozrejme ponúka rad otázok, kam sa vypraviť, aby ste ukojili svoju potrebu po odpočinku a tiež poznaní nových krajín. Už vás nebaví stále jazdiť do tých istých oblastí Talianska alebo sa neustále stretávať so Slovákmi v Chorvátsku? Potom sa vydajte na Kanárske ostrovy, konkrétne na Fuerteventuru a užite si dovolenku snov.

Kanárske ostrovy sú oázou pokoja a pohody predovšetkým pre tých jedincov, ktorí si nepotrpia na omračujúce horúčavy a tiež na miesta, kde ste odkázaní len a len na leňošenie na pláži. Taký Egypt je síce príjemnou záležitosťou pre odpočinok, avšak okrem nekonečného opaľovania a kúpania sa v mori, si toho veľmi neužijete. Na Kanárskych ostrovoch sa naopak môžete vydať na rad impozantných výletov, vďaka ktorým budete chcieť ostrovy navštíviť znova. Tento rok sa vydajte napríklad na ostrov Fuerteventura, kam teraz zoženiete letenky za senzačných 76 €.

Autor: Emilio del PradoAutor: Emilio del Prado

Fuerteventura je ostrovom v súostroví Kanárskych ostrovov a rovnako ako Lanzarote alebo Gran Canaria patrí k Španielsku. Na ostrove žije približne 110 000 obyvateľov a hlavným zdrojom obživy je tu práve turizmus. Prvotným znakom ostrova je fakt, že je veľmi veterný, čo je zrejmé aj z doslovného prekladu.

Tento druhý najväčší ostrov v prekrásnom súostroví je veľmi rozmanitý, preto naozaj nemusíte mať strach, že by ste sa nudili alebo si neprišli na svoje. Po väčšinu nížinatý povrch je prekladaný horninami, ktoré majú najvyšší vrchol vysoký viac ako 800 metrov nad morom. Do kopcov na popoludňajší výlet sa tak môžete vydať úplne bez obáv, bez toho aby ste museli mať svojho vlastného sprievodcu. Čo vás zároveň iste veľmi poteší, sú pláže, ktorých je na ostrove okolo 150. Všetky sú prírodného charakteru, a to jednak piesočné, tak kamienkové alebo skalnaté. Navštíviť ich môžete viaceré a sami spoznáte, kde sa vám relaxuje najlepšie.

Impozantným javom sú na ostrove Fuerteventura tiež rastliny. Nájdete tu nespočetné množstvo exotických druhov, ktoré sú vzácne a inde vo svete nevídané. Dajte si preto pozor na ich trhanie, za čo hrozia monštruózne pokuty. Denné teploty sa na ostrove pohybujú medzi 20 a 26 stupňami, čo je veľmi príjemné ako pre kúpanie sa v teplom mori, tak pre „výlety“ a poznávanie nových krajín.

Autor: Andy MitchellAutor: Andy Mitchell

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Kanárske ostrovy - Fuerteventura za 76 € bol publikovaný 23. června 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...