Bombaj za 349 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, india, bombaj, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Bombaj za 349 €

Každý, pre koho je cestovanie zábavou a životnou láskou, sa iste zhodne na tom, že neexistuje miesto, ktoré by nestálo za návštevu a poznanie. Planéta zem je natoľko pôvabná a protikladná, že má stále čím prekvapovať, a to dokonca aj znalých cestovateľov. Ak aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí radi objavujú nové miesta a zmôžu sa na viac, než len ležanie na pláži a popíjanie kokteilov, potom je presne pre vás stvorená táto senzačná ponuka, vďaka ktorej môžete vidieť a dokonale poznať prekrásny Bombaj. Leťte do Indie so spoločnosťou KLM ešte dnes a ušetríte stovky eur.

India je známa predovšetkým pre svoju preľudnenosť, vynikajúce jedlo a tiež vzdelaných obyvateľov, ktorí sa dokážu presadiť ako vo svete politiky, tak predovšetkým medicíny. Na jednej strane sa v Indii nachádza rad bohatých a sčítaných ľudí, na strane druhej sa krajina odjakživa potáca s chudobou a ľuďmi, čo drú biedu s núdzou a doslova umierajú od hladu. Čo v Indii rozhodne stojí za návštevu, je jej prekrásne hlavné mesto, ktoré nepozná obdobu a ktoré sa so svojimi 13 miliónmi obyvateľov, stalo šiestou najväčšou veľmocou sveta.

Autor: harshit SekhonAutor: harshit Sekhon

Málokto pravdepodobne vie, že mesto od 17. storočia patrilo Veľkej Británii a bolo tak jednou z mnohých vtedajších britských kolónií. Osamostatnilo sa až roku 1947, vtedy však ešte stále vlastnilo názov, ktorý si Angličania upravili k obrazu svojmu. Indovia dlhé roky bojovali za získanie svojho mena a v roku 1997 sa konečne dočkali. Bombaj sa tak opäť oficiálne premenoval, na čo sú miestni občania a celá krajina neuveriteľne pyšní.

Bombaj bol postavený na siedmich indických ostrovoch, preto je pomerne rozľahlý, členitý a veľmi zvláštne, lebo je prakticky zo všetkých svetových strán neustále obklopený vodou. O Indii sa hovorí, že je veľmi rozdielna a presne to platí aj o jej hlavnom meste. V Bombaji napríklad nájdete niekoľko slumov a tiež najväčší chudobný slum na svete, ktorý má až milión obyvateľov. Vidieť ho môžete napríklad z vlaku a pri tomto divadle sa vám až zatají dych. Na druhej strane Bombaja sa naopak rozprestiera úplne iný svet a priestor. Stoja tu neuveriteľne prepracované mrakodrapy, korporácie, ktoré zarábajú milióny, monštruózne hotelové komplexy a tiež prekrásne nákupné centrá, v ktorých nechýbajú luxusné butiky s oblečením, doplnkami a aj šperkmi. Zabudnúť nesmieme ani na indickú kuchyňu, ktorá je tu samozrejme na každom rohu. Najesť sa tak môžete v klasickej rodinnej reštaurácii, v prvotriednom luxusnom zariadení alebo napríklad rovno na ulici pri pojazdnom stánku.

Autor: Antony GROSSAutor: Antony GROSS

Článok Bombaj za 349 € bol publikovaný 22. června 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...