Istanbul za 90 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, india, bombaj, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Istanbul za 90 €

Blízky Východ je pre nás Európanov niečím neuveriteľne lákavým, lebo je úplne iný. Diametrálne sa líši svojím podnebím, stavbami, architektúrou a pamiatkami, kultúrou, jedlom a tiež svojou národnosťou, ktorá je veľmi živočíšna, divoká a nespútaná. Arabi sú národom s úplne iným založením, ktoré často nechápeme, ale napriek tomu ich krajinu chceme neustále navštevovať. Jedno s prekrásnych miest, ktoré láka snáď všetkých, je rozhodne Istanbul. Chcete ho navštíviť aj vy? Potom sa vyberte práve teraz, a to za skvelých 90 €, len s leteckou spoločnosťou Etihad Airlines.

Istanbul, skôr Konštantínopol, je nesporne najväčším tureckým mestom, ktoré sa jednak pýši prvenstvom čo do rozlohy a počtu obyvateľov, ale tiež sa vyznačuje ako akási križovatka orientu, kde sa odohrávajú všetky dôležité obchody a kontrakty, a to nielen medzi Turkami. Istanbul je preto považovaný za krásne mesto plné histórie a dlhoročných spomienok, ale aj za podstatnú obchodnú cestu.

Autor: MOYANO BrennAutor: MOYANO Brenn

Čím je Istanbul takisto preslávený, je fakt, že sa nachádza, ako jediné mesto, hneď na dvoch kontinentoch, a to konkrétne v Európe a v Ázii. Pokiaľ by ste si snáď mysleli, že sú si európska a ázijská časť podobné, potom ste na omyle. V Európe sa nachádza väčšina historických pamiatok, ktoré tu vznikli ešte v časoch byzantskej a rímskej ríše. V Ázii potom nájdete väčšinu obchodných centier, ktoré sú s Európou spojené cez úžinu Bospor. Neďaleko Istanbulu a Bosporskej úžiny sa tiež nachádza zlomový bod, ktorý často spôsobuje zemetrasenia. Tie však doposiaľ nikdy neboli ničivé a také dramatické, že by Istanbul výrazne poškodili.

Vzhľadom k faktu, že je Istanbul jedným z najstarších miest nielen v Európe a Ázii, ale prakticky na celom svete, rozhodne sa budete mať na čo tešiť, pretože historických pamiatok je tu neuveriteľné množstvo. Nejde však len o sošky alebo drobné pomníky, ale o kolosálne stavby, ktoré tu vznikli ešte v časoch dávnej antiky. Medzi najvýznamnejšie svetové pamätihodnosti, ktoré si musíte minimálne vyfotiť patrí napríklad Konštantínov stĺp, ktorý tu stojí už od roku 330. Nasleduje úchvatná Sulejmanova mešita z čias Osmanskej ríše, ktorá je tiež stará tisícky rokov. Nesmieme zabudnúť ani na Palác Topkapi, známy ako akési mesto v meste s vtedajším počtom až na 5 tisíc ľudí a v neposlednom rade sa zastavte v Paláci Dolmabahce a úplnou nutnosťou je samozrejme prekrásna Hagia Sofia, ktorá patrí k siedmim divom sveta.

Až sa budete nachádzať v Istanbule, informujte sa aj o miestnych trhoch a bazároch, ktoré sú neuveriteľne populárne. Na niekoľkých kilometroch nájdete korenia, zaujímavé šperky, doplnky, jedlo a mnoho ďalšieho, a to všetko za skvelé ceny.

Autor: MOYANO BrennAutor: MOYANO Brenn

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Istanbul za 90 € bol publikovaný 17. června 2015 v 23.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...