Gran Canaria za 85 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, gran canaria, kanárske ostrovy, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Gran Canaria za 85 €

Iste aj vy už túžite po pravej letnej dovolenke, ktorú potrebujete ako soľ. Väčšina pracujúcich ľudí sa cez celý rok do zahraničia nedostane a ak áno, potom je to len na pár dní, na krátky euro víkend alebo na hory lyžovať, avšak oddýchnuť si k moru sa vám pravdepodobne pošťastí len raz a či vôbec. Ak sa nechcete v hlavnej letnej sezóne, ktorá začína úderom prvého júla, stretnúť s množstvom zahraničných a slovenských turistov, potom by ste sa k moru mali vydať už teraz, keď je v prímorských destináciách krásny pokoj a pohoda. A kam sa za morom a slnečnými plážami vypraviť tento rok? Čo hovoríte napríklad na prekrásnu oblasť Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch, kam sa teraz s leteckou spoločnosťou Air Berlin vypravíte za senzačných 85 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Tak na čo ešte čakáte? Leto volá!

Autor: Inter-manAutor: Inter-man

Gran Canaria iste poznáte a ak ste ho ešte sami nenavštívili, potom si dovolenku v tejto krásnej oblasti možno užili vaši známy alebo priatelia. Gran Canaria je tretím najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov a nachádza sa východne od Tenerife a západne od ostrova Fuerteventura, ktoré nie sú o nič menej známe a populárne. Predovšetkým ostrov Tenerife patrí k jedným z najobľúbenejších turistických oblastí vôbec. Ostrov je sopečného pôvodu, preto tu rozhodne nehľadajte iba nížiny, na ktorých by ste mohli hrať golf a organizovať pikniky. V turistickom rezorte si zábavy užijete dostatok, o tom nie je pochýb a pokiaľ by ste dostali chuť si užiť aj nejaké to dobrodružstvo v krajine, možností k výletom je tu nespočetné množstvo. Najvyšší vrchol Pico de Las Nieves meria necelých 1 600 metrov nad morom a ak milujete pešiu a horskú turistiku, rozhodne ho môžete pokoriť. Než sa ale vydáte do hôr, radšej sa poraďte s miestnymi občanmi a pre istotu si so sebou vezmite aj skúseného odborníka, ktorý sa v miestnej pustatine vyzná a váš výlet sa tak nepremení na boj o život.

Ak niekde môžete vidieť krásnu a prakticky nedotknutú prírodu, potom je to rozhodne na ostrove Gran Canaria. Nájdete tu tiež uznávanú a ľuďmi ospevovanú rezerváciu Dunas de Maspalomas, ktorá v sebe ukrýva mnoho nevšedných rastlín, kvety, ktoré inde neuvidíte a tiež netradičné piesočné duny. Ak sa na ostrov vypravíte, tento pohľad v rezervácii si rozhodne nenechajte ujsť.

Ak sa obávate, či bude pekné počasie, môžete zostať v úplnom pokoji, na ostrove Gran Canaria je sucho a teplo, pričom teploty siahajú k 28 stupňom. Takéto počasie je úplne idylické pre milovníkov leta, ktoré však nie je neznesiteľné ako napríklad v Egypte alebo Tunisku, čo sú oblasti naozaj pre odolného a spaľujúcu horúčavu zbožňujúceho jedinca.

Autor: El observanteAutor: El observante

Článok Gran Canaria za 85 € bol publikovaný 2. června 2015 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...