Omán za 165 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, zájazd, exotická dovolenka, akčné letenky, lacné letenky, omán

Sponzorované odkazy:

Omán za 165 €

Jar je úchvatným obdobím, ktoré všetko prebúdza k životu a nadobro uspáva onú ​​studenú a nepríjemnú zimu, ktorá je obľúbeným ročným obdobím naozaj pre malú skupinu ľudí. Na jar sa ľudia prirodzene cítia plní energie, elánu a nasadenia, ktoré so sebou samozrejme prináša aj neuveriteľnú chuť cestovať a spoznávať nové miesta, ochutnávať najrôznejšie pokrmy a zoznamovať sa s doposiaľ nepoznanými kultúrami a obyvateľstvom. Kam by ste sa chceli pozrieť? Čo hovoríte napríklad na prekrásny Omán? Teraz môžete tento štát navštíviť za senzačných 165 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Tak na čo ešte čakáte?

Arábia je kontroverznou oblasťou, ktorá ľudí na jednej strane veľmi láka, ale na druhej ich tak trochu desí. Obyvatelia Arábie sú temperamentní, ale majú svoj osobitý štýl a vlastný svet, ktorý nie každému Európanovi prirastie k srdcu. Čo je ale na arabskom polostrove pozoruhodné a doslova impozantné, je prekrásna príroda, pamiatky, architektúra, more, pláže a nesmieme zabudnúť ani suveníry a výbornú arabskú kuchyňu, ktorá je populárna po celom svete. Chcete spoznať kúzlo Arábie na vlastnej koži? Potom sa ešte dnes vydajte do majestátneho Ománu.

Autor: Hendrik Dacquin aka loufiAutor: Hendrik Dacquin aka loufi

Omán v kocke

Omán je jedným z arabských štátov a rovnako tak, ako tie ostatné, je považovaný za sultanát a nachádza sa v juhozápadnej časti najväčšieho svetového kontinentu, ktorým je samozrejme Ázia. Celková rozloha krajiny je okolo 309 500 km², pričom tu žije nie pomerne jednostranné obyvateľstvo. To je zložené predovšetkým z Arabov, nechýbajú tu ale aj obyvatelia Srí Lanky, Indovia a potom menšiny, ktorých je v krajine ozajstné minimum. Náboženstvom je v Ománe predovšetkým islam, ktorý je Arabom svätý, v menšej miere sa tu potom vyskytuje tiež kresťanstvo, budhizmus a hinduizmus. Vzhľadom k islamskému presvedčeniu miestnych obyvateľov a Arabov všeobecne je islam považovaný za ústredné náboženstvo a iné formy náboženstvá nie sú príliš tolerované.

Prvé zmienky o Ománe siahajú až do roku 5000 pred naším letopočtom, Omán možno sa preto radí k najstarším štátom na svete. Už vtedy bola oblasť veľmi príhodná predovšetkým z obchodného hľadiska, lebo poskytovala medené bane.

Dnes je Omán vyhlásenou turistickou destináciou, pretože v sebe snúbi všetko, čo potrebujete od oblasti, kde chcete stráviť ničím nerušenú letnú dovolenku. Krásne more, piesočnaté pláže, hotelové komplexy aj rodinné apartmány, takmer tropické počasie a k tomu kultúrne pamiatky, to všetko a mnoho ďalšieho v Ománe nájdete.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Omán za 165 € bol publikovaný 3. května 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...