Ibiza s Air Berlin za 101 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, ibiza, pobyt, mesto, jar, lacné letenky, air berlin

Sponzorované odkazy:

Ibiza s Air Berlin za 101 €

Zima bola veľmi dlhá a studená, preto nie je divné, že väčšina ľudí už automaticky vyhľadáva slniečko a túži po teplom počasí. Na také to pravé letné, kedy sa budete môcť opaľovať a chodiť oblečení len v ľahkých topoch a sandáloch, si však budete musieť ešte nejaký ten piatok počkať. Ak naliehavo potrebujete odpočinok pri mori a ničnerobenie na preslnenej pláži, využite akčných leteniek na Ibizu a cestujte už od úžasných 100 €.

Ibiza je prekrásnym španielskym ostrovom v súostroví Baleáry, nachádzajúci sa na západnej strane Stredozemného mora. Ostrov je s celkovou rozlohou 571 km² tretím najväčším baleárskym ostrovom a rozhodne patrí k tým najrozmanitejším v celej Európe. Ide skôr o nížinatú oblasť, pretože najvyšší vrchol tu dosahuje len 475 metrov nad morom. Okrem nížin sú tu ale pomerne vysoké útesy pozdĺž pobrežia a nechýba ani dostatok stromov, ktoré na ostrove vytvárajú jednak krásnu prírodu, ale predovšetkým príjemnú klímu, ktorá neuveriteľne svedčí alergikom a astmatikom. Typicky subtropickému podnebiu, ktoré preferuje väčšina turistov, sú tu ročné priemerné teploty okolo 19 stupňov. V letných mesiacoch je na Ibize naozaj teplo, a to približne 30 stupňov. Zrážky sú tu minimálne, preto nemusíte mať absolútne žiadny strach, žeby počas vášho pobytu dlhšiu dobu pršalo.

Autor: sven.hAutor: sven.h

Ostrov obýva 134 000 ľudí, pričom jednu desatinu tvoria už trvale žijúci cudzinci, a to z celého sveta. Nájdete tu tiež Španielske obyvateľstvo, ktoré sa na Ibizu presťahovalo z pevniny. Občania ostrova Ibiza sú neuveriteľne ústretoví, priateľskí a radi vám ponúknu nocľah i stravu.

Dlhú dobu bol ostrov živí prevažne z hospodárstva, a to z vývozu soli, ktorá sa tu ťažila vo veľkom. Od tej doby, čo sa však Ibiza dostala do povedomia ľudí z celého sveta a stala sa veľmi vyhľadávanou turistickou oblasťou, je hlavným zdrojom obživy práve turizmus, a to z celých 98 percent. Ibizu navštevujú najviac mladí ľudia a študenti, lebo práve tu je rušno a nočný život ako sa sluší a patrí. Turistov tu nájdete najviac britských, nemeckých, talianskych a francúzskych.

Hlavným centrom ostrova Ibiza je rovnomenné mesto, ktoré má okolo 40 tisíc obyvateľov. Okrem klasického turistického vyžitia, ktorým sú promenády, trhy, stánky so suvenírmi, drobné kaviarničky a reštaurácie, tu nájdete tiež najväčší klub na svete – Privilege, ktorý turisti z celého sveta hojne navštevujú a nemôžu si jeho nenahraditeľnú atmosféru vynachváliť. Ak si chcete niekde užiť pravú letnú dovolenku a ešte sa pobaviť, vydajte sa rozhodne na Ibizu.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: Panoramio upload botAutor: Panoramio upload bot

Článok Ibiza s Air Berlin za 101 € bol publikovaný 5. dubna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...