Oslo s Norwegian za 82 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, oslo, nórsko, pobyt, mesto, jar, lacné letenky, norwegian

Sponzorované odkazy:

Oslo s Norwegian za 82 €

Jar sa prebúdza k životu a iste aj vy na vlastnej koži pociťujete jej silu a nevyčerpateľnú energiu. Na jar sa každý razom cíti veselšie, plný plánov a najrôznejších nápadov, ktoré v sebe, okrem iného, ​​snúbia tiež chuť spoznávať nové krajiny, objavovať doteraz neobjavené a predovšetkým cestovať po celom svete. Ak ste už skoncovali so studenou a limitujúcou zimou, potom sa nechajte inšpirovať lacnými letenkami a vydajte sa napríklad do prekrásneho Osla, ktoré má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. Do Osla sa teraz so spoločnosťou Norwegian môžete pozrieť za skvelých 82 €.

Lacné letenky do Osla

Ak všeobecne patríte k milovníkom škandinávskych krajín, môžete sa radovať, lebo letenky do Fínska, Nórska, Švédska a tiež Dánska, bývajú zvyčajne pomerne lacné. Je tomu tak predovšetkým z dôvodu, že práve Škandinávia nepatrí k najpopulárnejším turistickým oblastiam. To je ale nesmierna škoda, pretože ak je niekde dych berúca a prakticky panenská krajina, potom je to práve tu. Ak sa do Škandinávie chcete pozrieť a ešte radi spoznáte ruch veľkomesta, potom sa vydajte do majestátneho a krásneho Osla, kam teraz letenky stoja skvelých 82 €.

Autor: JonipoonAutor: Jonipoon

Prapôvodný význam slova Oslo znamená v nórskom preklade božia planina, a to predovšetkým preto, že tu bolo vždy dostatočne veľa zelene a pôda bola, vzhľadom k severskej klíme, veľmi úrodná. Mesto bolo založené už v 11. storočí vtedajším kráľom Haraldom III., Ktorý chcel z mesta vybudovať bohaté impérium. To sa však príliš nedarilo a dlhé roky bolo známejšie mesto Bergen. Metropolou a rýchlo sa rozrastajúcou severskou veľmocou sa Oslo stalo až v 19. storočí, kedy tiež dosiahlo rovnaký jas a žiaru, ako práve spomínané mesto Bergen.

Oslo sa pýši celkovou rozlohou okolo 450 kilometrov štvorcových, čím sa zaraďuje k najväčším európskym mestám. Vzhľadom k jeho veľkosti je až prekvapujúce, že tu žije približne 910 000 obyvateľov, ktorí sú tvorení až z 25 percent prisťahovalcami, a to najmä z Pakistanu, Somálska, Srí Lanky, Iraku a Turecka, v poslednej dobe aj Poľska. Dôvodom je veľmi liberálna politika a voľný trh, vďaka ktorému sa cudzincom v krajine neuveriteľne darí. Oslo je tým pádom v európskom meradle najrýchlejšie sa rozrastajúcim mestom a podľa prognóz by v roku 2020 malo prekročiť miliónovú hranicu, čo sa týka počtu obyvateľov.

Oslo možno považovať tiež za jedno z najvyspelejších európskych miest, ktoré čaká ešte sľubná budúcnosť. Vzhľadom k jeho strategickej prímorskej polohe ide o podstatnú sieť obchodu, za zmienku stojí tiež prvotriedny železničný systém a nemôžeme opomenúť fakt kultúrneho rozvoja, ktorý je na veľmi vysokej úrovni. Svoje sídlo tu našli takí velikáni ako je Nórska akadémia vied, Výbor pre udeľovanie Nobelovej ceny mieru a najrôznejšie vysoké školy.

Najlacnejšie letenky do Osla ponúka pelikan.cz

Článok Oslo s Norwegian za 82 € bol publikovaný 29. března 2015 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...