Srí Lanka s Flydubai za 390 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, srí lanka, india, exotika, cejlón

Sponzorované odkazy:

Srí Lanka s Flydubai za 390 €

Exotické dovolenky sú lákadlom snáď pre každého a málokto by, s čistým svedomím mohol povedať, že ho karibská oblasť alebo Indonézia či Thajsko, jednoducho vôbec nelákajú. Predovšetkým pre obyvateľov Slovenskej republiky je túžba po poznávaní diametrálne odlišných krajín, úplne typická a prirodzená. Kým európske oblasti už väčšina Slovákov dobre pozná a možno v nich hľadať podobnosť s našou krajinou, exotické ostrovy a krajiny sú natoľko odlišné, že sú atraktívne čím ďalej tým viac. Chcete sa už konečne ohriať po dlhej a tuhej zime, pričom neplánujete za dovolenku pri mori minúť všetky nasporené peniaze? Potom využite akčnú ponuku od leteckej spoločnosti Flydubai a vydajte sa na prekrásnu Srí Lanku už za neskutočných 390 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

O Srí Lanke iste počula väčšina ľudí a rozhodne každý nadšený turista, pretože sa nesporne jedná o jeden z najkrajších ostrovov našej planéty. Srí Lanka, oficiálnym a celým názvom Srílanská demokratická socialistická republika, si svoje doterajšie meno vyslúžila po rokoch žitia v tieni Cejlónu. Ostrov sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, od Indie ho delí Adamov most, na východe sa nachádza Bengálsky záliv a na juhu Indický oceán.

Možno ste doteraz žili v domnienke, že hlavným mestom Srí Lanky je majestátne a pomerne známe Kolombo, avšak nie je tomu tak. Metropola je síce najväčším mestom ostrova, avšak tým hlavným sa stalo Kotte, čo je akési predmestie slávnejšieho Kolomba. Ak teda budete chcieť navštíviť ako Kolombo, tak Kotte, nemusíte absolvovať dve cesty.

Autor: Milei.vencelAutor: Milei.vencel

Čo sa národnostných menšín týka, najviac je tu obyvateľov samotnej Srí Lanky, ktorí sú zložení z hinduistov, budhistov a moslimov. Najväčšie zastúpenie, a to okolo 70 percent, majú hinduisti, čo je dané vplyvom indickej kultúry a faktu, že až do roku 1972 bola Srí Lanka práve súčasťou Indie, konkrétne potom Cejlónu.

Úradným jazykom je, pre väčšinu ľudí asi neznáma, sinháčina, tamilčina je potom národným jazykom, ktorým ľudia hovoria medzi sebou. Oba jazyky sú si veľmi podobné a pripomínajú rozdiely napríklad medzi obyvateľmi Čiech, Moravy a Sliezska. Ak sa na ostrove budete vyskytovať v blízkosti hotelového komplexu alebo vo väčšom meste, nemusíte mať strach o dorozumievacie prostriedky. Angličtina je tu na dennom poriadku a možno vás prekvapí, že ju bude plynule ovládať aj osoba na trhu.

Podnebie je na ostrove napospol tropické a čo vás iste zaujme, je rôznorodosť tunajšej krajiny. Kým na jednej strane prevládajú nížiny, krásne pláže, palmy a dych berúce more, na strane druhej sa týčia hory s niekoľkotisí­covými kopcami. Ak budete chcieť trochu viac preskúmať prírodu ostrova, nezabudnite sa obrátiť na skúseného miestneho občana.

Autor: Magnus ManskeAutor: Magnus Manske

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Srí Lanka s Flydubai za 390 € bol publikovaný 19. března 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...