Portoriko s Air Europa za 392 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, amerika, usa, portoriko, exotika, karibik

Sponzorované odkazy:

Portoriko s Air Europa za 392 €

Cestovanie patrí všeobecne k najväčším záľubám ľudí na celom svete a pokiaľ aj vy sa k nim hrdo hlásite, potom by bola veľká škoda sa tejto svojej lásky vzdať alebo sa jej nevenovať naplno. Predtým bolo cestovanie do zahraničia veľmi zložité. Dôvodom bola jednak politická situácia v Československej republike a hneď ako ľudia cestovať mohli, pravdepodobne nemali dostatok financií. To sa však rapídne zmenilo a dnes sa turistike môže aktívne venovať prakticky ktokoľvek, vrátane seniorov a študentov, ktorí zvyčajne, sami o sebe, príliš majetní nebývajú. Láka vás už dlhšiu dobu západná pologuľa, pričom Spojené štáty americké máte už preskúmané skrz na skrz? Potom sa vydajte o trochu nižšie, a to konkrétne do prekrásneho a temperamentného Portorika, do ktorého teraz, so spoločnosťou Air Europa, odcestujete za senzačných 392 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových a skrytých poplatkov.

Autor: Jaro NemčokAutor: Jaro Nemčok

Možno ste žili v domnienke, že Portoriko je členom Strednej či dokonca Latinskej Ameriky, avšak nie je tomu tak. Portoriko, španielsky Puerto Rico, čiže bohatý prístav, je oficiálne nezačleneným štátom Spojených štátov amerických a nachádza sa v Karibskom mori medzi ostrovmi Hispaniola a súostrovím Malých Antíl. Jeho rozloha nie je veľká, avšak počet obyvateľov siaha ku 4 miliónom.

Portoriko je samo o sebe veľmi zvláštnym štátom a oblasťou, ktorá je diametrálne odlišná od iných amerických končín. Na ostrove žije minimum národnostných menšín, na čo sú tunajší Portorikánci náležite hrdí a svoju komunitu si strážia. Na obyvateľa Portorika bolo vždy v USA pozerané ako na nižší rad, ktorý v krajine nemá do robiť. Americké úrady sa tak pokúšali Portoriko začleniť do únie amerických štátov a oficiálne z ostrova urobiť ďalší americký štát. Portorikánci však, úplne prekvapivo, túto ponuku odmietli, a to nielen kvôli daniam, ktoré by museli nanovo platiť, ale aj vzhľadom k ich cti, ktorou sú povestní.

Ďalším unikátnym znakom je fakt, že sa na ostrove hovorí len a len po španielsky, a to aj za predpokladu, že je tu úradným jazykom stanovená angličtina. Tou sa samozrejme na všetkých úradoch dohovoríte, avšak tunajší obyvatelia anglicky nehovoria a ak áno, môžete sa stretnúť s ich odmietavosťou. Veľakrát tiež narazíte na menšie reštaurácie alebo penzióny, kde taktiež s angličtinou neuspejete. Obyvatelia Portorika sú však veľmi príjemní a priateľskí ľudia a turistov si vážia, ak u nich nezabodujete s angličtinou a španielsky nehovoríte, iste si budete rozumieť, ľudovo povedané „rukami a nohami“.

Autor: Jaro NěmčokAutor: Jaro Němčok

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Portoriko s Air Europa za 392 € bol publikovaný 18. března 2015 v 10.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...