Barbados s Air Berlin za 338 €

Tagy:  dovolenka, exotická dovolenka, barbados, karibik, ostrov, malé antily, letenky, lietanie

Sponzorované odkazy:

Barbados s Air Berlin za 338 €

Zima sa už zdá byť takmer nekonečná a o to viac, keď si predstavíte, že vás čakajú ešte dlhé dva mesiace, než príde teplejšia jar a opäť to krásne hrejivé slniečko. Máte už dosť toho všetkého snehu, dažďa, studeného počasia a predovšetkým tmy, ktorá sa zdá byť častejšia, než svetlo? Potom nastala ideálna doba pre dovolenku pri mori, kde si oddýchnete, opálite svoje unavené telo a potom sa vrátite do práce opäť plný sily a elánu, ktorý vám dnes už chýba.

Hovoríte si, že by ste sa za morom vydali veľmi radi, ale nemáte dostatok financií? Potom vás iste veľmi milo prekvapí akčná ponuka od leteckej spoločnosti Air Berlin, ktorá ponúka naozaj exkluzívne letenky na úchvatný ostrov Barbados, a to už za neuveriteľných 338 €. Tak na čo ešte čakáte? Chyťte za uši cestovnú tašku a hurá na letisko!

Barbados v kocke

Možno ste ešte nepočuli príliš veľa informácií o Barbadose, ale rozhodne vám niečo hovorí Karibská oblasť. A ešte aby nie, keď práve v Karibiku nájdete tie najkrajšie miesta na zemi, ktoré by chcel, aspoň raz za život, navštíviť pravdepodobne úplne každý človek.

Autor: VeronidaeAutor: Veronidae

Barbados je najvýchodnejším ostrovom Karibiku, nachádzajúci sa v súostroví Malé Antily, ktoré sú známe aj ako Náveterné ostrovy. Rovnako ako väčšina ostrovov v tejto lokalite, je aj Barbados pomerne malý a malebný. Jeho celková rozloha je iba 430 km², avšak o to viac sa môže pýšiť dych vyrážajúcimi prírodnými krásami a nevídanými úkazmi. Kým veľa ostrovov a menších ostrovčekov je hornatých, čo je pre odpočívanie a typickú prímorskú turistiku skôr nepraktické, Barbados je takmer celý nížinatý. Najvyšší vrchol ostrova, Mount Hillaby, meria len 337 metrov nad morom. Ak teda dostanete chuť na trochu pešej turistiky, môžete ho zdolať, bez toho aby ste prišli k ujme na zdraví alebo ste potrebovali kyslíkovú bombu.

Čo sa týka počasia na ostrove, nemusíte sa obávať, že by ste sa na dovolenku vypravili v čase, keď na Barbadose nebude pekne. Počasie je tu síce tropické a s miernymi pasátmi, avšak dažďov je minimum a ak vás predsa len prepadnú, budete, vzhľadom k vysokým teplotám, skôr príjemne prekvapení a následne sa potešíte z vyčisteného vzduchu.

Hneď ako sa na ostrov dostanete, okamžite vás zaujmú bujné porasty, ktoré sa rozhodne nenachádzajú na všetkých karibských ostrovoch. Na Barbadose je totiž najväčšia koncentrácia mangovníkov, z ktorých si môžete chutný mango plod odtrhnúť a pochutnať si na jeho šťavnatej a zrelej dužine. V skorších rokoch bol vývoz práve manga hlavným finančným prínosom ostrova, dnes sú to predovšetkým trstinové plantáže a hlavne cestovný ruch, ktorý sa za posledných 20 rokov rozmohol v celej karibskej oblasti enormným spôsobom. Pozdĺž celého pobrežia tak nájdete nielen štýlové dobové bungalovy, skôr prírodného charakteru, ale aj rad krásnych rodinných apartmánov a luxusných hotelov, kde vám bude neustále k dispozícii ten najlepší servis a all inclusive stravovanie. Ak si niekde užijete nezabudnuteľnú exotickú dovolenku, potom je to práve na Barbadose.

Autor: PatdoyAutor: Patdoy

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Barbados s Air Berlin za 338 € bol publikovaný 8. února 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...