Washington za 366 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, lacné letenky, akčné letenky, zájazd, dovolenka, pobyt

Sponzorované odkazy:

Washington za 366 €

Ak stále čakáte na najvhodnejšiu príležitosť, kedy budú letenky najlacnejšie na trhu a vy sa tak pozriete do vysnívanej krajiny alebo obľúbenej destinácie za super ceny, potom sa môžete radovať, lebo ste sa konečne dočkali. Január je jedným z mesiacov, kedy letecké spoločnosti a cestovné kancelárie neustále prekvapujú akčnými letenkami a celkovými pobytmi do celého sveta. V zime sa tak môžete pozrieť do jednej z európskych metropol, navštíviť exotické oblasti Ázie alebo Karibiku, alebo sa napríklad vydať do vytúženej Ameriky. Chcete spoznať pravú americkú metropolu so všetkým a mať tak nezabudnuteľné zážitky? Potom sa vydajte do hlavného mesta Spojených štátov amerických, kde vás čaká množstvo dobrodružstiev a kultúry, a to už za senzačných 366 €.

Prečo navštíviť Washington?

Ako iste dobre viete, Washington DC je hlavným mestom Spojených štátov amerických, a to už od roku 1800. Predtým sa statusom hlavného mesta mohlo pýšiť 8 iných amerických miest, ktoré však zďaleka neboli tak prestížne a majestátne. Mesto, hraničiace s Virginiou a Marylandom sa stalo hlavným sídlom kongresu a prezidenta krajiny predovšetkým ako pocta vtedajšiemu prezidentovi Georgeovi Washingtonovi, ktorý bol jednou z najvýznamnejších osôb Amerických dejín a pre miestnych obyvateľov mnoho znamená.

Autor: KmccoyAutor: Kmccoy

Ak ste doteraz žili v domnienke, že je Washington jedným z najväčších a predovšetkým potom najľudnatejších miest Ameriky, rozhodne to tak nie je. Washington zďaleka nezaujíma vrchné priečky, pretože tu žije niečo viac ako 600 000 osôb. Avšak aj cez to je Washington považovaný za centrum všetkého diania, lebo je tu veľmi obsiahla a prepojená sieť ekonomiky, súdnictva a iných útvarov, ktoré dokážu uživiť prakticky celé hlavné mesto. Čo sa celkového zloženia obyvateľstva týka, zďaleka tu nenájdete len rodených Američanov, ba naopak. Bielych Američanov žije vo Washingtone okolo 51 percent, zvyšok tvoria Hispánci, Aziati, Mexičania, Afroameričania a tiež Indiáni, ktorých je však sotva 1 percento. Takmer 80 percent obyvateľov hovorí anglicky, zvyšok potom španielsky. Hlavným náboženstvom je samozrejme kresťanstvo, avšak tu nájdete aj zastúpenie moslimov, budhistov alebo židov.

Zaujímavosťou, ktorú ste o Washingtone možno nevedeli, je fakt, že si v 60 rokoch minulého storočia vyslúžilo názov „vražedné hlavné mesto“. Štatisticky sa tu totiž udialo najviac vrážd, vzhľadom k pomeru počtu obyvateľov. Následne sa potom spustila vlna sťahovania, kedy sa zo stredu mesta sťahovali predovšetkým belosi, ktorým je na predmestí podstatne lepšie, pretože je pokojnejšie a menej kriminálne.

Aj cez to, že Washington nie je zďaleka tak zaľudnený ako napríklad New York, Los Angeles alebo Chicago, rozhodne nebudete mať pocit, že sa nachádzate v nejakom menšom meste. Je tu nespočetné množstvo mrakodrapov, obchodných centier, luxusných barov, reštaurácií a butikov, galérie, divadlá, kiná, parky a mnoho ďalšieho, čím je hlavné mesto Spojených štátov amerických, úplne impozantné.

Autor: UpstateNYerAutor: UpstateNYer

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Washington za 366 € bol publikovaný 29. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...