Dubaj s FlyDubai za 176 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, lacné letenky, akčné letenky, zájazd, dovolenka, pobyt, dubaj, arábia

Sponzorované odkazy:

Dubaj s FlyDubai za 176 €

Čím ďalej viac ľudí sa rozhodne cestovať v januári a vo všeobecnosti v zime, pretože takáto zimná dovolenka v teplých krajoch má rozhodne niečo do seba. Jednak si oddýchnete od dlhej a tuhej slovenskej zimy, načerpáte veľa energie zo slniečka, ktorá vám u nás určite chýba a navyše si zaobstaráte podstatne lacnejšie zájazdy, než v letných mesiacoch, kedy sú, vďaka sezóne, neuveriteľne drahé. Čo takto sa vypraviť do prekrásneho a bohatého Dubaja, a to už za senzačných 176 €…

Dubaj je prekrásnym arabským mestom, ktoré svojim pôvabom znateľne prevyšuje mnoho iných bohatých miest. Hneď ako sa v Dubaji ocitnete, budete mať pocit, akoby ste boli v inom svete a naozaj chvíľu potrvá, kým si na všetok ten luxus a jas zvyknete. Dubaj je hlavné mesto rovnomenného emirátu v Spojených arabských emirátoch, nachádzajúce sa na brehu Perzského zálivu, ktorý sa vyznačuje svojimi teplými prúdmi. Veľkomesto je hlavným centrom kultúrneho, ekonomického, administratívneho aj finančného života, preto tu žije 99 percent obyvateľov. Niektorí ľudia, vzhľadom k veľmi vysokému nájomnému, žijú v susednom meste emirátu Šardžá, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti za bránami Dubaja. Dubaj je miestom, kde sa plnia sny a kde si užijete takú rozprávkovú dovolenku, na ktorú pravdepodobne nikdy nezabudnete.

Autor: AvatarAutor: Avatar

Dubaj je takmer uprostred rozdelený zátokou Dubaj Creek, ktorá mesto príznačne rozčleňuje a dodáva mu na elegancii a zaujímavosti. Celkom je mesto rozdelené na 14 štvrtí, pričom nie všetky sú rovnaké. Niektoré sú viac historické a plné dejín, iné zase symbolizujú typické mrakodrapy, luxusné hotely a kasína. Nájdu sa tiež štvrte pri pobreží, ktoré doslova zvádzajú na strávenie ničím nerušenej dovolenky v jednom z prvotriednych hotelových komplexov, ktorý ponúka také služby, o ktorých sa vám nezdalo ani v tých najkrajších snoch. Ak by ste chceli prežiť naozaj luxusnú dovolenku so všetkým, potom bez jediného váhania sa vydajte práve do tak ospevovaného Dubaja.

Čo sa modernizácie týka, v tomto ohľade je mesto na naozaj vysokej úrovni. Ihneď vás zaujme napríklad doprava, ktorá je premyslená do poslednej bodky. Hromadnou dopravou sa dostanete prakticky do všetkých kútov mesta, vrátane odľahlejších pláží. Nemusíte mať preto strach, že by ste ako turisti, niekde dlho blúdili. Nechýba tu ani populárne a veľmi nadčasové metro a potom samozrejme množstvo taxi služieb.

Čo sa týka komunikácie, úradným jazykom je tu arabčina, avšak Dubaj je natoľko vyspelým štátom, že tu takmer každý hovorí plynule anglicky, ďalej potom nemecky, francúzsky, španielsky a v niektorých miestach sa dohovoríte aj po rusky. O jazykovú bariéru tak rozhodne nemusíte mať starosť.

Ak by ste sa do Dubaja pozreli radi už dnes, cestujte leteckou spoločnosťou FlyDubai, a to teraz len za 176 €.

Najlacnejšie letenky ponúka Pelikan.cz

Článok Dubaj s FlyDubai za 176 € bol publikovaný 7. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...