Chicago s KLM za 337 €

Tagy:  lacné letenky, akčné letenky, lietanie, cestovanie, dovolenka, pobyt, amerika, usa, chicago

Sponzorované odkazy:

Chicago s KLM za 337 €

Amerika je miestom, ktoré by chcela navštíviť väčšina ľudí, a to väčšinou nielen raz za svoj život. Vzhľadom k faktu, že ste roky zaplavovaní americkými filmami a seriálmi, americkou módou, časopismi, celebritami a jednoducho všetkým, čo má so Spojenými štátmi čo do činenia, nie je divné, že by ste tento ospevovaný kontinent, radi navštívili a na vlastné oči uzreli krásy, o ktorých sa stále hovorí a píše. Teraz máte jedinečnú príležitosť sa do USA pozrieť a ešte pritom značne ušetriť. Vydajte sa so spoločnosťou KLM do Chicaga, a to len za 337 €. Dokážete odmietnuť túto jedinečnú a neopakovateľnú ponuku?

Nie všetky miesta v Spojených štátoch amerických sú atraktívne a žiaduce natoľko, aby ste kvôli nim vážili cestu. Skrátka a dobre, hneď ako sa rozhodnete pozrieť do Ameriky, vydajte sa niekam, kde to naozaj bude stáť za to. Jedným z najkrajších amerických veľkomiest je bezpochyby Chicago, nazývané tiež veterné mesto. Choďte za dobrodružstvom už dnes, a to za super cenu 337 €, a to len od leteckej spoločnosti KLM.

Možno ste doteraz nemali tušenie, že je práve Chicago tretím najľudnatejším mestom USA, s počtom okolo 10 miliónov obyvateľov. Viac zaľudnený je len New York a Los Angeles. Mesto nájdete v štáte Illinois pri pobreží Michiganského jazera. Vďaka rozľahlej vodnej ploche tak môžete ľahko nadobudnúť dojem, a to predovšetkým vďaka fotografiám, že sa metropola nachádza pri oceáne či mori, avšak nie je tomu tak, voda v jazere je naozaj sladká. Ako bolo už povedané, mesto si nesie názov veterné, a to predovšetkým z politických dôvodov a nie preto, že by tu snáď bolo viac vetra. Oproti väčším metropolám New Yorku a Los Angeles je Chicago podstatne čistejšie a zelenšie. Nachádza sa tu množstvo prekrásnych parkov, vďaka ktorým máte pocit, akoby ste boli na vidieku, nie uprostred niekoľko miliónového mesta. Najvyššou budovou Chicaga je Willis Tower, dosahujúci takej výšky, že sa suverénne radí k najvyšším budovám sveta.

Autor: J. CROCKERAutor: J. CROCKER

Mesto rozhodne nepatrí k tým najstarším a preto vám už na prvý pohľad bude pripadať pomerne „nové“. Prvé zmienky o Chicagu sa datujú do 17. storočia, kedy ho pomohli vybudovať francúzski kolonisti, konkrétne Louis Jolliet a Jacques Marquette. Tým sa zdalo miesto dnešného Chicaga veľmi vhodné svojou oblasťou, lebo vďaka dobrej polohe a jazeru išlo o veľmi vhodnú obchodnú sieť, ktorá sa postupne rozrastala až do dnešnej monštruóznej metropoly.

Najlacnejšie letenky ponúka Pelikan.cz

Článok Chicago s KLM za 337 € bol publikovaný 5. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...