Island s Lufthansa za 176 €

Tagy:  lacné letenky, akčné letenky, lietanie, cestovanie, dovolenka, island

Sponzorované odkazy:

Island s Lufthansa za 176 €

Tiež sa nadšene radíte k milovníkom cestovania, pre ktorých žiadna krajina nie je prekážkou, žiadna kultúra dostatočne spoznaná a žiadna doba nie je nevhodnou pre odchod z vlasti? Potom využite akčnej ponuky od populárnej leteckej spoločnosti Lufthansa a vydajte sa na chladný a prekrásny Island ešte dnes.

Island rozhodne nepatrí k typickým turistickým oblastiam, ktoré by chcel každý pravidelne navštevovať. Kým do Grécka, na Cyprus alebo do Thajska by sa aspoň raz za život pozrel rád asi každý a lacným letenkám by málokto odolal, Island je predsa len pre silné povahy a nie každého tieto končiny zaujímajú. Pokiaľ sa ale nebojíte zimy a naopak je pre vás každá krajina lákavým miestom, potom by ste sa na Island rozhodne mali vypraviť.

Autor: Roger McLassusAutor: Roger McLassus

O Islande sa nevedú siahodlhé rozhovory ani toľko článkov či reportáží a cestovné kancelárie na turistike do tejto krajiny rozhodne nestavajú svoj kariérny plán. Avšak práve Island má svoje jedinečné osobité čaro, lebo má naozaj niečo do seba. Drsná príroda, zima, úplne odlišná kultúra. To všetko sú artefakty, ktoré vo vás zanechajú nezabudnuteľný zážitok a naozaj silné dojmy.

Európsky štát nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne sa v dejinách objavoval už v 9. storočí nášho letopočtu, kedy ho obývali predovšetkým Kelti. Avšak už o storočie neskôr sa k nadvláde nad ostrovom pridali Nóri, ktorí tu panovali až do 18. storočia. Islandskí susedia na ostrov priviedli nielen jazyk, ale aj kresťanstvo, ktoré je na Islande hlavným náboženstvom aj dnes. Kým väčšine európskym štátom sa v stredoveku darilo a postupne sa rozvíjali a modernizovali, Island zažíval kruté rany osudu. Vzhľadom k nevýhodnej polohe s Islandom nebolo možné príliš obchodovať a štátu neprospeli ani kruté mrazy a sneh. Už v 18. storočí sa na ostrove rozmohol hladomor, ktorý vyhubil polovicu populácie. V 19. storočí potom Islanďania utrpeli ďalšiu ranu, a to s výbuchom tunajšej sopky, ktorá jednak zabila veľa ľudí, ale opäť spôsobila ďalší hladomor, pri ktorom zahynulo okolo 25 percent populácie. Potom sa obyvatelia Islandu začali sťahovať do Kanady a Spojených štátov amerických. Dnes je na Islande ekonomická a hospodárska situácia v norme, tunajšie pomery sa však ani zďaleka nemôžu rovnať pomerom škandinávskych susedov.

Na Island sa teraz môžete vypraviť s leteckou spoločnosťou Lufthansa už za senzačných 176 €.

Autor: JuTaAutor: JuTa

Najlacnejšie letenky ponúka Pelikan.cz

Článok Island s Lufthansa za 176 € bol publikovaný 6. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...