Letisko Bratislava - Medzinárodné letisko M. R. Štefánika

Tagy:  letisko, Slovensko, Slovakia, Bratislava, M. R. Štefánika, Medzinárodné letisko, medzinárodné

Sponzorované odkazy:

Letisko Bratislava - Medzinárodné letisko M. R. Štefánika

Medzi najviac využívané letiská v okolí Českej republiky patrí nielen medzinárodné letisko vo Viedni a Frankfurte nad Mohanom, ale aj medzinárodné letisko M. R. Štefánika.

Letisko M. R. Štefánika

Toto medzinárodné letisko – Medzinárodné Letisko Milana Rastislava Štefánika Bratislava, je v prevádzke už od roku 1923. Ako prvýkrát pristávali a odlietali lietadlá na trase medzi Prahou a Bratislavou. Toto letisko sa v poslednej dobe stalo veľmi vyhľadávaným letiskom nielen pre cudzincov, ale aj pre českých občanov, z dôvodu nižšej ceny leteniek a preferencií priamych spojov. Na základe štatistických výskumov bolo v minulom roku odbavených viac ako 2 milióny turistov.
Bratislavské letisko je akousi vstupnou bránou do hlavného mesta a celého Slovenska. Letisko je ľahko dostupné z centra Bratislavy, tak aj z parkovísk okolo letiska.

Pohľad na Slovensko pri odlete z Bratislavského letiska, autor: simononlyPohľad na Slovensko pri odlete z Bratislavského letiska, autor: simononly

Letecké spoločnosti

Na letisku M. R. Štefánika pristávajú a odlietajú nielen Slovenské, ale aj zahraničné aerolínie. Pravidelné linky z letiska pokrývajú prevažne európske destinácie. Tiež ale ponúka pravidelné lety do Indie, Tel Avivu a Bangladéša. Na tomto medzinárodnom letisku operuje celý rad nízko nákladových spoločností. Medzi tie najznámejšie stojí pripomenúť napr. Sky Europe alebo Ryanair (írska spoločnosť). Na letisku sídlia tiež AirExplore, Central Charter Airlines Slovakia, Travel Service Slovakia atď.

Ryanair, írska spoločnosť, autor: aromanoRyanair, írska spoločnosť, autor: aromano

Terminály

Medzinárodné letisko M. R. Štefánika má v súčasnej dobe celkom tri terminály. Terminal A1, ktorý bol otvorený v roku 2010, ďalej terminál B, ktorý bol otvorený v roku 1994 a terminál C, ktorý bol otvorený v roku 2006. Letisko je pomerne veľké, pretože má nielen tri terminály, ktoré dokážu pojať viac ako 5 miliónov cestujúcich, ale aj dve dráhy – vzletovú a pristávaciu.
Cestujúci majú k dispozícii celkom 18 check-in pultov. Na letisku nájdeme tiež salónik pre VIP cestujúcich, bary, reštaurácie, obchodíky, kaviarne, zmenáreň, poštu a pod.

Ako sa dostanete na letisko?

Najlepšia a najpohodlnejšia cesta na letisko je bezpochyby osobným automobilom. Táto doprava pre vás bude nielen najpohodlnejšia, ale aj najrýchlejšia.
Cesta z Prahy na letisko Bratislava má okolo 344 km a trvá cca 3 hodiny a 15 minút, ak budete odchádzať z Brna, cesta vám bude trvať iba hodinu a pol, z Plzne je cesta trochu dlhšia, cca 4 hodiny a z Ostravy sa na letisko Bratislava dostanete rovnako ako z Prahy za 3 hodiny a 15 minút.
Automobil potom môžete zaparkovať pred terminálom A. Na toto spoplatnené parkovisko sa vojde cca 970 áut. Na letisko sa môžete dostať aj mestskou hromadnou dopravou, pretože tam z hlavnej stanice zachádza priama linka číslo 61.

Článok Letisko Bratislava - Medzinárodné letisko M. R. Štefánika bol publikovaný 30. prosince 2012 v 11.30 v rubrike Letiská. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...