Gambia s Arkefly za 216 €

Tagy:  lacné letenky, akčné letenky, lietanie, cestovanie, dovolenka, gambia, afrika

Sponzorované odkazy:

Gambia s Arkefly za 216 €

Fakt, že sa blížia sviatky Vianočné a mrazy klopú na dvere, by vás rozhodne nemalo nijako odradiť od cestovania, ktoré je populárnym koníčkom takmer všetkých ľudí na svete. Poznávanie nových kultúr, objavovanie doteraz neobjavených pamiatok, odlišní ľudia, vynikajúce jedlo a krásne počasie. Kto by tomuto skvostu a úniku z každodennej reality, dokázal vôbec odolať? Ak by ste ešte radi nachytali nejaký ten bronz pred Vianocami, vydajte sa do Gambie už teraz, a to za úžasných 216 €, len so spoločnosťou Arkefly.

Ak máte pocit, že Gambia znie tak trochu africky, potom ste sa presne trafili. Gambia je najmenším africkým štátom, ktorý leží pri západnom pobreží Atlantického oceánu, pričom jeho jediným susedom je Senegal. O Gambii ste toho možno veľa nepočuli práve preto, že je drobná a obvykle zatienená africkými velikánmi ako je Kongo, Keňa alebo Juhoafrická republika. Gambia však rozhodne nie je štátom menejcenným, ba naopak má turistom naozaj čo ponúknuť.

Vzhľadom k tomu, že krajinou preteká rovnomenná rieka, ústiaca do oceánu, o suchých púšťach, ktoré by sužovali pôdu, tak rozhodne nemôže byť reč. Ba naopak, Gambia je krajinou nížinatou a veľmi bohatou na prírodné pamiatky. Zatiaľ čo pre niektoré africké štáty sú úplne typické vyprahnuté buše, Gambia vás nadchne počas niekoľkých sekúnd a dozaista sa stane vašou obľúbenou prímorskou destináciou aj pre nasledujúce roky. Že je krajina naozaj nížinatého pôvodu dokazuje aj najvyšší bod, ktorý meria iba 53 metrov nad morom.

Autor: Ian StannardAutor: Ian Stannard

Klíma je v krajine tropická, s priemernými teplotami okolo 26 stupňov a občasnými dažďami. Pokiaľ si nepotrpíte na egyptské horúčavy a dusno, Gambiu si jednoducho zamilujete, pretože sa krásne opálite, okúpete sa v oceáne a navyše môžete cestovať a podnikať najrôznejšie výlety, bez toho, že by vás ochromovalo podnebie.

V krajine sa pomerne slušne darí aj ekonomike, ktorá za posledné roky len prekvitá. Najviac sa tu pestuje podzemnica olejná, ryža, proso, maniok, strukoviny, kukurica a bavlna. Ľudia potom chovajú dobytok, ovce a tiež kozy. Významný je tiež rybolov. Vzhľadom k polohe je krajina veľmi dôležitou obchodnou cestou, a to predovšetkým pre jej suseda – Senegal. Z tohto dôvodu je prechádzanie Gambiou spoplatnené, s čím v prípade cesty počítajte. Okrem pestovania plodín sa Gambia živí predovšetkým z turizmu, ktorý je z roka na rok lepší. Na pobreží Atlantického oceánu rastú luxusné hotelové komplexy, ktoré neustále vítajú stovky nadšených turistov, a to predovšetkým z Európy. Ak by ste sa tiež rozhodli do tejto krajiny pozrieť, nemusíte mať žiadne obavy z jazykovej bariéry. Úradným jazykom je angličtina a vďaka vplyvu frankofónneho Senegalu, sa dohovoríte aj po francúzsky.

Autor: jbdodaneAutor: jbdodane

Článok Gambia s Arkefly za 216 € bol publikovaný 8. prosince 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...