Zanzibar s Jetairfly za 322 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, lacné letenky, akciové letenky, zájazd, dovolenka, pobyt, zanzibar, afrika

Sponzorované odkazy:

Zanzibar s Jetairfly za 322 €

Afrika je pre mnohých cestujúcich úplným tabu a to predovšetkým preto, že nemajú predstavu, ako to v niektorých afrických končinách vlastne vyzerá. Žijú v domnienke, že celý kontinent pokrývajú púšte a vyprahnuté buše, opak je ale pravdou. Predovšetkým na juhovýchodnom pobreží je nespočetné množstvo prekrásnych miest, ktoré sú zdobené piesočnými plážami, kokosovými palmami, smaragdovo zafarbeným morom a o rastliny tu rozhodne nie je núdza. Jednou z takýchto lokalít je napríklad pôvabný Zanzibar, ktorý teraz môžete navštíviť za senzačných 322 €!

Autor: tato grassoAutor: tato grasso

Zanzibar nie je krajinou, ale názvom pre malebné súostrovie pri východoafrickom pobreží. Jeden z ostrovov je rovnomenný Zanzibar a druhým je Pemba. Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek z nich, na oboch ostrovoch vám bude krásne. Celkom tu žije okolo 981 754 ľudí a hlavným mestom a tiež správnym centrom je Zanzibar. Súostrovie Zanzibar však netvorí samostatnú jednotku, ale patrí k štátu Tanzánia, nachádzajúci sa neďaleko. Medzi najvýznamnejšie suroviny, ktoré ostrovom prinášajú živobytie, je korenie ako klinčeky, škorica, zázvor alebo napríklad obľúbené čierne korenie. Tieto suroviny sa potom dovážajú do celého sveta a miestni občania tak majú o stálu prácu postarané. Pestovanie plodov tu ale už dávno nie je primárnym spôsobom získavania financií. Ľudia sú si veľmi dobre vedomí tamojších krás a preto v Zanzibare prekvitá predovšetkým turizmus. Občania si cudzincov a cestovateľov všetkého druhu veľmi vážia a preto im rád ponúknu nocľah a živobytie aj vo svojich súkromných domoch. Čo sa kriminality týka, tu nemusíte mať strach o svoj život, pretože zločinnosť je na súostroví prakticky nulová.

História je na ostrovoch pomerne bohatá. Už v 8. storočí Zanzibar objavili perzskí a arabskí obchodníci, ktorí oblasť osídlili a zaviedli tu svoju typickú kultúru. Islam sa na ostrove ujal a prakticky tu aj dnes žije najviac priaznivcov práve tejto viery a tohto náboženstva. Vzhľadom k tomu, že sa na ostrovoch striedali ako Arabi tak Peržania, nie je tu uzákonený úradný jazyk. Ľudia na Zanzibare tak hovoria arabsky, perzsky či anglicky. Ak ovládate aspoň jeden z týchto jazykov, rozhodne sa s miestnymi občanmi skvele dohovoríte. Okrem islamu je tu zrejmý tiež vplyv Portugalska, ktoré krajinu kolonizovalo v 16. storočí a dodnes si tu drží svoje obchodné postavenie. Okrem klasických arabských pokrmov sa tak môžete tešiť na portugalskú kuchyňu, ale aj na renesančné stavby, ktoré sú mnohokrát vedľa tých islamistických. Kultúra a dejiny sú na Zanzibare rozhodne kvetnaté, ak by vás teda opaľovanie a kúpanie v mori prestalo baviť, vždy sa môžete rozhodnúť spoznávať miestnu architektúru a ochutnávať vynikajúcu kuchyňu.

Autor: Vincent van ZeijstAutor: Vincent van Zeijst

Na súostrovie Zanzibar sa teraz so spoločnosťou Jetairfly pozriete za neuveriteľných 322 €.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Zanzibar s Jetairfly za 322 € bol publikovaný 26. října 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...