Okinawa s British Airways za 525 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, zájazd, japonsko, okinawa, rjúkjú

Sponzorované odkazy:

Okinawa s British Airways za 525 €

K Stredozemnému moru už tento rok naozaj nemá zmysel ísť a nie každý si potrpí na exotické zájazdy. Chcete radšej spoznávať úplne odlišné kultúry, cestovať po pamiatkach, ochutnávať netradičné kuchyne a domov prísť s takou kopou zážitkov, že si ich budete chcieť čo nevidieť zase zopakovať? Potom sa vydajte do Japonska, ktoré je natoľko odlišné od európskej kultúry, že nebudete vedieť, čo vás láka viac. Do Okinawy sa teraz so spoločnosťou British Airways pozriete za senzačných 525 €. Tak na čo ešte čakáte?

Okinawa je japonský ostrov nachádzajúci sa na súostroví Rjúkjú. Vďaka svojej rozlohe 1201,03 km² je najväčším ostrovom tejto oblasti. Počet obyvateľov na Okinawe je odhadovaný na 1,22 milióna, pričom ho najviac obývajú Japonci, cudzinci a tiež pôvodní Rjúkjuania, ktorí majú aj svoj národný jazyk, ktorý sa od dnešnej japončiny výrazne líši. Čo sa miestnych cudzincov týka, obvykle ide o amerických vojakov, ktorí tu už po vojne zostali. Hlavným mestom ostrova a tiež centrálnym miestom je Naha. To je centrum všetkého obchodu, takže tu nájdete vyspelé technológie, luxusné reštaurácie, hotely a skrátka všetko, čo možno od metropoly ako takej, čakať.

Autor: 663highlandAutor: 663highland

Od 15. do 19. storočia bol ostrov a tiež celé súostrovie kráľovstvom, konkrétne potom kráľovstvo Rjúkjú, ktoré tu zanechalo bohaté historické korene. Hneď ako sa na ostrove objavíte, okamžite vám bude jasné, že sa tu žilo pomerne v prepychu a že zatiaľ čo v iných krajinách už bola republika a demokracia, tu vládlo stále kráľovstvo a tiež kráľovský režim. Vzhľadom k tomu, že koniec tohto šľachtického stavu nie je až tak vzdialená minulosť, veľa pamätníkov, chrámov, palácov a iných architektonických skvostov, je zachovaných v skvelom stave. Počas prehliadok pamätihodností tak nebudete prechádzať iba stáročné ruiny, ale naozaj si odnesiete nezabudnuteľný zážitok v podobe jedinečného divadla. Ak sa v Okinawe rozhodnete pre výlety, neváhajte si vziať odborného, anglicky hovoriaceho sprievodcu. Ten vás totiž zavedie do miest, kde by ste sa ako neznalý turista nepozreli. A prečo sa vlastne na ostrove nachádza toľko američanov? Ako bolo už povedané, sú to vlastne vojnoví veteráni a ich potomkovia. Po 2. svetovej vojne totiž ostrov patril Spojeným štátom americkým a Japonsku bol vrátený až roku 1975. Dovtedy na ostrove aj v jeho okolí panovali značné spory o nadvládu. Japonci, Rjúkjuania a Američania spolu v tomto medzi období príliš nevychádzali, dnešné vzťahy sú už na priateľskej úrovni.

Ak vás história Okinawi a celkové žitie na ostrove zaujíma, neváhajte si obstarať letenky od British Airways, ktoré vás na dych berúci ostrov dopravia za senzačnú cenu, ktorú inde nedostanete.

Autor: 663highlandAutor: 663highland

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Okinawa s British Airways za 525 € bol publikovaný 23. října 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...