Svätý Martin s Air Caraibes za 426 €

Tagy:  dovolenka, svätý martin, karibik, lacné letenky, lietanie, cestovanie, zájazd, exotika

Sponzorované odkazy:

Svätý Martin s Air Caraibes za 426 €

Exotické dovolenky sa s prichádzajúcim studeným počasím stávajú čoraz aktuálnejšou témou, pretože Stredomorské lokality sú pre tento rok už pasé. Destinácií, kde je celoročne teplo je nespočetné množstvo, ale ceny leteniek a pobyt samotný môže stáť veľa financií, na ktoré možno momentálne nemáte. Aby ste nemuseli rozbíjať pomyselné prasiatko, radšej sa informujte o lacných letenkách a vydajte sa do oblasti, kde si užijete krásnu dovolenku a ušetríte pritom až stovky eur. A kam sa vypraviť v októbri? Trebárs na úchvatný ostrov Svätý Martin, a to už za neskutočných 426 €.

Najkrajšie miesta sa rozhodne nachádzajú v Karibiku, kde tiež leží už spomínaný ostrov Svätý Martin. Nepríliš rozľahlý ostrov je oproti tým okolitým zaujímavý predovšetkým tým, že ide o unikátnu zmes francúzskej a holandskej kultúry, ale napodiv je úradným jazykom angličtina. Ak sa však dohovoríte jazykmi, máte vyhrané, miestni občania sa s vami radi porozprávajú aj po španielsky.

Autor: LoozrboyAutor: Loozrboy

Na čo sa predovšetkým môžete tešiť, sú prekrásne dlhé pláže, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z plagátu. Belostný piesok a priezračné more vo vás zanechajú dojmy, že ste navštívili naozajstný raj na zemi. Ohľadom zábavy, rozhodne sa nemusíte báť, že by ste sa na Svätom Martine snáď nudili. V mestách sú moderné reštaurácie, bary, kasína a dokonca nákupné centrá. Na ostrove je cítiť vplyv britskej kolónie, počasie je ale stále krásne, teploty dosahujú k 30 stupňom a ľudia sú neuveriteľne ústretoví a priateľskí.

Čo so sebou?

Pred odletom na ostrov vás možno napadne otázka očkovania, ktorá je čím ďalej častejšou témou na zamyslenie. Niektoré karibské oblasti ho vyžadujú, ale vzhľadom k tomu, že Svätý Martin nepatrí k tropickým lokalitám, nie sú tu smrteľné choroby, na ktoré by neexistovali lieky alebo s ktorými by si európske telo neporadilo. So sebou si preto vezmite radšej základnú lekárničku s obväzom, nejaký ten paralen a prípadne sirup proti kašľu. Svätý Martin je pomerne moderným ostrovom, takže tu nájdete ako lekárne, tak lekársku pohotovosť.

Na čo dať pozor?

Vzhľadom k tomu, že sa budete nachádzať v inom podnebnom aj časovom pásme, na niektoré veci si dajte radšej pozor. Prvé, na čo sa budete musieť adaptovať, je časový posun, ktorý tu robí 5 hodín. Možno budete mať prvých pár dní mierne posunuté spanie, to sa však postupne samé zrovná a vy sa budete cítiť ako ryba vo vode. Čo sa stravy a pitia týka, jedlo je tu vynikajúce. Prevláda takzvaná kreonská kuchyňa, ktorá je ľahko stráviteľná, pretože ponúka množstvo rýb, morských plodov a tiež ovocie a zeleninu. Voda je na ostrove zdravotne v poriadku, radšej však k priamej konzumácii voľte vodu balenú.

Článok Svätý Martin s Air Caraibes za 426 € bol publikovaný 21. října 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...