Portoriko s Condorom za 436 €

Tagy:  lacné letenky, portoriko, cestovanie, lietanie, usa, condor

Sponzorované odkazy:

Portoriko s Condorom za 436 €

Chystáte sa ešte tento rok k moru, ale ste si vedomí toho, že ste možnosť vydať sa za morom a plážami iba v rámci Európy, už pravdepodobne prepásli? Potom nezúfajte, lebo práve na jeseň sa môžete pozrieť do prekrásnych krajín, ktoré lákajú svojou exotickou prírodou a nevšednou kultúrou. Čo hovoríte napríklad na zájazd do Portorika, ktoré možno teraz navštíviť za iba 436 €?

Prekrásne a temperamentné Portoriko, španielsky potom Puerto Rico je často mylne označované za štát Strednej Ameriky, v skutočnosti však patrí k USA. Drobný ostrov o rozlohe 9 104 km² sa nachádza v súostroví Malých Antíl v Karibskom mori. Už samotný fakt, že sa Porto Rico nachádza v Karibiku, svedčí o tom, že tu bude pravdepodobne nádherne. Čím vás štát tiež prekvapí je, že sa tu nachádza úplné minimum prisťahovalcov. Takmer 4 milióny obyvateľov sú tak z 98 percent praví Portorikánci, hovoriaci prevažne rodnou španielčinou. Nemusíte mať však obavy, že by ste sa na ostrove nedohodli. Oblasti predovšetkým pozdĺž oceánu sa živia z turizmu, angličtina je tu teda považovaná za akúsi nutnosť. So štatútom občana je to na ostrove pomerne zložité. Portoriko síce oficiálne patrí USA, avšak nejedná sa o štát. Hlavné mesto ostrovu ponúklo, aby sa stal ďalšou krajinou z mnohopočetnej koalície, Portorikánci však kvôli plateniu daní odmietli, a tak nemôžu voliť prezidenta ani sa domáhať občianskych práv, spojených práve s USA.

Autor: Moebiusuibeom-enAutor: Moebiusuibeom-en

Čo sa týka histórie, Portoriko nepatrí k ostrovom, ktoré by objavil Krištof Kolumbus. Od 16. storočia patrilo k Španielsku, to ho však roku 1898 stratilo počas vojny s Amerikou. Od 19. storočia tak ostrov patrí k Spojeným štátom americkým, a to aj napriek revolúcii, ktorá na ostrove prebehla v 60 rokoch 20. storočia. Hoci ostrov nie je až tak veľký, môže sa pýšiť neuveriteľnou rozmanitosťou, ktorú mu niektoré okolité ostrovy, môžu ticho závidieť. Povrch Portorika je skôr hornatý, ale nájdete tu mnoho krásnych nížinatých údolí, kde možno napríklad kempovať. Zatiaľ čo na severe je skôr vlhko a dažďové pralesy, juh je suchý plný piesočných pláží a kokosových paliem. Na Portoriku sa tak môžete opaľovať, potápať a zároveň podnikať výlety do hôr. Či už sa rozhodnete pre akékoľvek aktivity, nudiť sa rozhodne nebudete.

Ak vás krásy ostrova nadchli natoľko, že by ste ich radi videli na vlastné oči, vydajte sa do Portorika ideálne v októbri, kedy si zaobstaráte letenky od spoločnosti Condor za neuveriteľných 436 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých poplatkov.

Autor: http://www.flickr.com/people/37244380@N00Autor: http://www.flickr.com/people/37244380@N00

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Portoriko s Condorom za 436 € bol publikovaný 7. října 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...