Nairobi s Ethiopian Airlines za 437 €

Tagy:  cestovanie, dovolenka, afrika, keňa, nairobi, lacné letenky

Sponzorované odkazy:

Nairobi s Ethiopian Airlines za 437 €

Afrika rozhodne nie je turisticky najnavštevovanejším kontinentom. Predovšetkým európania si zvykli tráviť dovolenku v oblastiach Egypta alebo Tuniska, prípadne vo vzdialenejšej Keni alebo na juhu v Juhoafrickej republike. Stred Afriky však zostáva pre väčšinu tajomný a neprebádaný. Väčšina ľudí totiž Afriku považuje za vyprahnutú oblasť, ktorá cestujúcim nemá veľmi čo ponúknuť. Opak je ale pravdou, hoci sa tu nachádza Sahara a naozaj pusté buše, nespočet lokalít je krásnych a za návštevu rozhodne stoja. Pozrite sa napríklad do Nairobi, kde sa tento rok v septembri môžete vypraviť za bezkonkurenčných 437 €.

O Nairobi ste už rozhodne museli počuť, pretože ide o hlavné mesto známeho štátu Keňa. Nachádza sa na východe kontinentu a zároveň je najväčším a najhustejšie obývaným mestom tejto oblasti. Žije tu okolo 3 miliónov obyvateľov, čo je na Afriku naozaj slušný počet. Čo ste o Nairobi iste nevedeli, je fakt, že sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške. Vďaka tomu tu neexistujú tropické choroby a preto je metropola o poznanie bezpečnejšia.

Autor: JimSlimAutor: JimSlim

Dnešné hlavné mesto Kene pôvodne vôbec nemalo slúžiť ako mesto. V 19. storočí bolo postavené ako spojnica železníc medzi významnými lokalitami, medzi ktorými sa prevážali potrebné suroviny. Následne sa tu začala tvoriť hustá sieť dopravy a obchodných chodníkov, ľudia sa pomaly usadzovali a tak netrvalo dlho a z prvotnej zastávky sa stalo monštruózne mesto, ktoré je dnes modernou oblasťou východnej Afriky. Najviac obyvateľov zďaleka nežije v strede mesta, ako by sa mohlo predpokladať, ale naopak, na jeho okraji, a to v najznámejšom slume Kibera.

Nairobi rozhodne nepatrí k menej vyspelým oblastiam, ba naopak radí sa k najlepšie prosperujúcim mestám Afriky. V strede metropoly môžete objaviť veľa príjemných reštaurácií, kvalitné ubytovanie, nákupné centrá, mestskú hromadnú dopravu na slušnej úrovni a o kultúru núdza tiež nie je. Centrum ponúka múzeá, galérie, zaujímavé pamätníky a historické pamiatky a najzaujímavejšie pohľady poskytuje Národný nairobský park, nachádzajúci sa len 7 kilometrov od centra mesta. Ak tu teda budete na návšteve, či už kratšej alebo niekoľkotýždňovej, park si nemôžete nechať ujsť.

Ak vás Nairobi zaujalo a radi by ste sa do hlavného mesta Kene pozreli ešte v septembri, potom neváhajte a využite jedinečnej ponuky od leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorá pripravila letenky za neuveriteľných 437 €.

Autor: QuadellAutor: Quadell

Článok Nairobi s Ethiopian Airlines za 437 € bol publikovaný 24. září 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...