Menorca s TUIfly za 72 €

Tagy:  lacné letenky, lietanie, akčné letenky, menorka, letenky na menorku, tuifly

Sponzorované odkazy:

Menorca s TUIfly za 72 €

Takmer každý iste počul o Malorke, ktorú ročne navštevujú tisícky turistov z celého sveta. Menej známym, ale rozhodne nie menej atraktívnym ostrovom, je Menorka, nachádzajúca sa na západnej časti Stredozemného mora. Prekrásny ostrov zaberá rozlohu 702 km2, čo je približne jedna pätina zmieňovanej Malorky. Hoci je ostrov naozaj maličký, jeho krásy sú nekonečné, preto by ste sa sem mali vypraviť na dovolenku, a to ideálne ešte v septembri, kedy môžete zohnať letenky za neuveriteľných 72 €.

Prečo navštíviť Menorku?

Ak si hovoríte, že bude Menorka prakticky rovnaká, ako zvyšok Španielska alebo iné ostrovné štáty, ste na omyle. Menorka totiž vznikla o poznanie skôr, než zvyšok stredomorskej oblasti, konkrétne v prvohorách. Severná časť ostrova je teda bohatá na horniny všetkého druhu, ktoré sú prepletené hustými porastmi a nechýba tu ani divá zver, ktorú by ste napríklad na Malorke hľadali. Druhá časť ostrova sa zase pýši pobrežím v dĺžke 290 kilometrov, ktoré je zdobené prekrásnymi piesočnými plážami, množstvom kokosových paliem, olivovníkov, citrusových stromov a samozrejme prekrásnym priezračným morom s nádychom smaragdu. Čo viac si od dovolenky priať? Menorka však okrem týchto geografických krás, môže ponúknuť ešte mnoho ďalšieho, prečo sa na drobný, ale pôvabný ostrov, budete rok čo rok vracať.

Autor: EllywaAutor: Ellywa

Vždy príjemná klíma

Nie každý si potrpí na sparná, pri ktorých stojí vzduch. Bohužiaľ, v niektorých prímorských oblastiach vás práve takéto počasie čaká. Menorku si zamilujete už len preto, že je tu prakticky stále príjemne. V letnej sezóne, ktorá trvá od mája do septembra sa teploty nevyšplhajú nad 28 stupňov. Po zvyšok roka tu potom panujú „dvadsiatky“, v zime niekedy aj 15 stupňov. A čo sa dažďov týka, tie tu prakticky nehrozia a ak áno, bude sa jednať len o drobnú spŕšku alebo krátku letnú búrku.

Na Menorke si pochutnáte

Čo vás tu iste tiež zaujme, je tradičná menorská kuchyňa, ktorá nemá, napodiv, s tou španielskou veľa spoločného. Kým Španieli používajú hŕbu olivového oleja, ryby, červené mäso a predovšetkým morské plody, menorčania svoju pozornosť venujú maslu, mliečnym produktom, syrom a tiež šľahačke, z ktorej pripravujú tie najchutnejšie dobroty. Pokiaľ si v jednom z menorských hotelov objednáte raňajky, nebudete sa ich môcť nabažiť.

Menorka a pamiatky

Čo si na ostrove tiež zamilujete, sú miestne pamiatky a stavby, ktoré sú tiež trochu iné, než je tomu na pevnine Španielska. Vzhľadom k tomu, že je menorská kultúra podstatne staršia, nájdete tu zvyšky z prvohôr v podobe famóznych jaskýň a kvapľov. Najviac pamiatok sa však zachovalo zo 14. storočia, z takzvanej Talayotickej kultúry, a to v podobe famóznych chrámov, kostolov a drobných pamätníkov, ktoré majú pre tunajších občanov posvätný význam. Na dovolenku si teda nezabudnite pribaliť fotoaparát, budete ho naozaj potrebovať.

Autor: RodriguilloAutor: Rodriguillo

Článok Menorca s TUIfly za 72 € bol publikovaný 22. září 2014 v 07.45 v rubrike Letenky a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...