Montreal s Air Transat za 325 €

Tagy:  lietanie, spoločnosť, montreal, kanada, air transat, lacné letenky

Sponzorované odkazy:

Montreal s Air Transat za 325 €

Kým Spojené štáty americké chce navštíviť každý, ohľadom Kanady sú ľudia rozdelení na dve polovice. Jedna na jej krásy nedá dopustiť a najradšej by tu zapustila korene, druhá preferuje skôr jej suseda. Ak patríte do prvej skupiny a radi by ste sa do druhého najväčšieho štátu planéty, aspoň raz pozreli, využite akčnej ponuky od leteckej spoločnosti Air Transat a vydajte sa za poznaním ešte dnes!

Kanada sa pýši predovšetkým surovou krajinou, ktorá má nespočetné množstvo prekrásnych lesov, ľadovcové jazerá, zruby a nedotknuté planiny, na ktoré je krása pozerať, hoci len z vlaku alebo lietadla. Drsná kanadská príroda nie je pre žiadnych milovníkov mestského ruchu. Hoci by na vás krajina s toľkými pamätihodnosťami mohla pôsobiť zaostalo, nenechajte sa oklamať, Kanada ponúka multikultúrne mestá plné mrakodrapov a moderného života. Jedným z nich je napríklad Montreal, druhé najväčšie frankofónne mesto sveta.

Niečo málo o Montreale

Montreal sa nachádza v oblasti Québec, kúsok od rovnomenného hlavného mesta danej oblasti. Žije tu 1 886 481 oby­vateľov, a to bez priľahlej aglomerácie, ktorá má niekoľko ďalších miliónov občanov. Mestom preteká rieka Otawa a nájdete tu tiež najväčší vnútrozemský prístav na svete. Už vďaka nemu stojí mesto za preskúmanie.

Montreal nie je žiadnym menším mestečkom, kde by ste sa stretli s drobnými obchodíkmi a priateľským prístupom, ako je tomu napríklad v Stredomorí. Tu počítajte skôr s chladnejším prístupom, ktorý je Kanaďanom bližší. Na čo sa určite môžete tešiť, je nespočetné množstvo luxusných reštaurácií s lokálnymi aj zahraničnými špecialitami, moderné nákupné strediská, historické pamiatky, divadlá, múzeá, galérie a tiež parky, ktorých je tu nadmiera. Obyvatelia Kanady sú s prírodou jednoducho spätí, preto si jej existenciu neodpustia ani v ohromnom veľkomeste.

Autor: MoyogoAutor: Moyogo

Čo sa počasia týka, to je asi najkurióznejšie a naozaj záleží na tom, kedy sa do mesta vydáte. Zatiaľ čo v zimných mesiacoch tu panujú mrazy siahajúce až k mínus 35 stupňom, od júna do augusta sa môžete tešiť na tropické horúčavy s teplotami okolo 40 stupňov Celzia. Dobre si teda rozmyslite, za akých podmienok budete po Montreale chodiť.

Prečo lietať s Air Transat?

Letecká spoločnosť je kanadského pôvodu, je teda celkom prirodzené, že sa všetky zľavy a tie najväčšie akcie týkajú práve ciest do Kanady a späť. Letisko Václava Havla v Prahe privítalo spoločnosť Air Transat na svojej pôde len nedávno a dobre urobilo. Aerolinka má dobré meno, skvelé recenzie a turisti sa k jej službám veľmi radi vracajú. Využite akčnej ponuky a navštívte kanadský Montreal za neskutočnú cenu 325 €.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: ArcturusAutor: Arcturus

Článok Montreal s Air Transat za 325 € bol publikovaný 2. září 2014 v 12.00 v rubrike Letenky a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...