4 tipy na nízkonákladové letenky

Tagy:  cestovanie, lietanie, nízkonákladové letenky, oslo, madrid, lisabon, dublin

Sponzorované odkazy:

4 tipy na nízkonákladové letenky

Nízkonákladové letenky sú veľmi vyhľadávaným tovarom po celom svete. Turisti sa už oklepali z prvej vlny skepsy a naučili sa cestovať lacno, rýchlo a pomerne komfortne. Nízkonákladové letenky vám rozhodne nezaistia ktovieaký luxus. Nečakajte niekoľko chodov, čalúnené sedadlá, osobný priestor a exkluzívne zaobchádzanie. Avšak tu platí jasná rovnica cena kvalita. Letenka vás stojí sotva 40 €, takže so všetkými drobnými problémami jednoducho musíte počítať a treba povedať, že sa oplatí. Prepadli ste čaru práve nízkonákladových leteniek? Potom sa inšpirujte a cestujte do celého sveta.

Dublin za 36 €

Ďalším z vašich poznávacích zájazdov, ktorý si môžete pridať do fotoalbumu, je napríklad Dublin. Hlavné mesto Írska je impozantné svojím chladom v kombinácii s ústretovým a srdečným obyvateľstvom, ktoré sa od toho britského rapídne líši. V Dubline sa nudiť rozhodne nebudete. Čaká na vás množstvo historických pamiatok, múzeá a galérie, kiná, divadlá, ale aj festivaly, na ktoré si obyvatelia potrpia. Do Dublinu sa teraz s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair môžete vypraviť za super cenu 36 €.

Oslo za 41 €

A čo tak pre raz v lete zabudnúť na slnečné talianske či grécke pláže a vypraviť sa na sever, kde je v týchto dňoch naozaj krásne. V zime v Škandinávii panujú mrazy, avšak v lete sa môžete tešiť z príjemných jarných podmienok. Oslo je plné prekvapení, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Okrem bujnej vegetácie, ktorá je tu samozrejmosťou, vás iste nadchne netradičná architektúra a tiež miestne reštaurácie, ktorým vládnu vynikajúce čerstvé ryby, ustrice, zemiaky a tiež miestne dezerty, na ktoré majú recepty len tamojší obyvatelia. Do Osla sa tiež s Ryanair pozriete za 41 €.

Cestujte nízkonákladovo, autor: kira holvolkCestujte nízkonákladovo, autor: kira holvolk

Madrid za 34 €

Európske hlavné mestá sú veľkým lákadlom, ktoré turistov asi nikdy neprestanú baviť. Rím, Paríž, Londýn. Trojicu, ktorú navštívil už takmer každý, ale nezabudli ste tiež na krásy západnej Európy? Temperamentné Španielsko v sebe skrýva toľko pôvabu, že nebudete vedieť, ktorý jeho kút máte navštíviť skôr. Začnite napríklad pri hlavnom meste. Madrid je symbolom južanského temperamentu, kde to žije futbalom, kultúrnymi pamiatkami, flamengom a tiež vonkajšími festivalmi a koncertmi. V Madride je prakticky po celý rok krásne, vydajte sa na poznávací zájazd teraz, a to za skvelých 34 € s nízkonákladovou spoločnosťou Blue Air.

Lisabon za 42 €

A keď už zablúdite do Španielska, len tak sa domov nevracajte a vydajte sa ešte o kúsok nižšie, konkrétne do žeravého Portugalska. Túto krajinu Európania navštevujú podstatne menej, než Stredomorské štáty, čo je nesmierna škoda. Práve Portugalsko sa pýši závanom exotiky a prekrásnou prírodou. Hlavné mesto Lisabon potom svojim návštevníkom ponúka množstvo historických pamätihodností, tradičné reštaurácie a tiež otvorené divadlá. Tu sa vám bude naozaj páčiť a pre letenku od Condora za 42 €, dvojnásobne.

Madrid za neskutočne nízke ceny, autor: desperadoMadrid za neskutočne nízke ceny, autor: desperado

Článok 4 tipy na nízkonákladové letenky bol publikovaný 18. srpna 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...