New York s British Airways za 262 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, lacné letenky, akciové letenky, new york, dovolenka, pobyt

Sponzorované odkazy:

New York s British Airways za 262 €

Amerika, konkrétne potom USA, nie je snom každého, ale ak už sa ľudia chcú niekam „za veľkú mláku“ pozrieť, obvykle je to Kalifornia, Florida a v neposlednom rade New York, ktorý je skrátka iný a výnimočný, že je o čo stáť. Avšak cesta do veľkomesta nie je taká jednoduchá. V Amerike síce zoženiete pomerne lacné bývanie a aj živobytie vás paradoxne vyjde lacnejšie, než u nás, kameňom úrazu sú ale letenky, ktoré sú jednoducho celoročne, neskutočne drahé. Nájdu sa ale výnimky a príležitosti, kedy sa aj do New York city, môžete pozrieť za neuveriteľnú cenu, ktorá sa len tak neopakuje. Teraz vám letenky ponúka spoločnosť British Airways, a to za úchvatných 262 €.

New York a pár informácií

Na zemi snáď neexistuje človek, ktorý by niekedy nepočul o New Yorku. Ide o najväčšie mesto Spojených štátov a často sa o ňom hovorí ako o Veľkom Jablku (Big apple). New York a jeho hustota zaľudnenia je neskutočných 19 miliónov, čo je hneď po Tokiu, Sao Paule, Mexico city a Soule, piate najľudnatejšie mesto planéty. Ak vám doteraz Praha pripadala veľká a husto pretkaná obyvateľstvom, ako by ste si ešte len pripadali tu. Keď sa ešte pripočítajú mrakodrapy všade okolo, veľa automobilov a hromadnej dopravy, pravdepodobne by vám chvíľu trvalo, si na chaos a zmätok zvyknúť.

Autor: Manhattan_amkAutor: Manhattan_amk

Mesto je zložené z piatich známych častí, ktorými sú Mannhattan, Brooklin, Queens, Bronx a Staten Island. Hoci stále ide o jedno a to isté mesto, časti sú natoľko odlišné, až je to neuveriteľné. Kým Mannhattan je zaplnený americkou smotánkou, luxusnými butikmi, drahými reštauráciami, mrakodrapmi a biznisom, kam len oko dovidí, v Brookline a Bronxe panuje kriminalita a pochybné mravy. Nie je teda divné, že keď sa stretnú ľudia z týchto dvoch končín, zvyčajne to nedopadne príliš dobre.

Prímorská oblasť Ameriky má rozpačité podnebie, ktoré by mohlo Európana trochu vyviesť z miery. Vzhľadom k tomu, že sa New York nachádza na rovnakej rovnobežke, ako napríklad Rím, letá sú tu subtropické a naozaj veľmi horúce. Naopak čo sa zimy týka, môžete očakávať klasicky sneh a teploty hlboko pod nulou. Čo naopak pomerne chýba, je typická jar alebo farebná jeseň.

Lietajte s British Airways

Jedna z najväčších aeroliniek Európy, ktorá bola založená v roku 1972 sa pýši veľmi dobrou povesťou, ktorá je pre Veľkú Britániu, naozaj dôležitá. Vzhľadom k tomu, že nejde o nízko nákladovú spoločnosť, nie sú extrémne lacné letenky na dennom poriadku. O to príjemnejšie je zistenie, že môžete na palube tejto aerolinky stráviť komfortný let do USA, a to za neuveriteľných 262 €.

Letenky ponúka pelikan.cz

Autor: Manhattan_amkAutor: Manhattan_amk

Článok New York s British Airways za 262 € bol publikovaný 2. července 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...