Reykjavík od 150 €

Tagy:  lietanie, pobyt, island, reykjavík, európa, zima, podnebie, pamiatky, kultúra

Sponzorované odkazy:

Reykjavík od 150 €

V máji sa prirodzene „roztrhlo vrece“ s letenkami do všetkých prímorských destinácií, ktoré sľubujú more, dlhé pláže a subtropické teploty. Avšak treba myslieť aj na tých jedincov, ktorí si na opaľovanie a teplo dvakrát nepotrpia a radšej vyhľadávajú drsnejšiu prírodu a nevšednú architektúru. A presne pre nich je tu akčná ponuka leteniek do Reykjavíku, ktorý môžete preskúmať krížom krážom už od skvelých 150 eur.

Island je zaujímavosťou sám o sebe, je netypický a jedinečný. Tento ostrov ležiaci na severe Európy je tak trochu izolovaný od okolitého sveta, čo je zrejmé na prvý pohľad, pretože je tu všetko tak trochu iné. Odlišná architektúra, drsná príroda, zvláštne zvyklosti… A práve preto by ste Island a konkrétne potom jeho hlavné mesto, mali aspoň raz za život navštíviť.

Autor: commons.wikimedia.orgAutor: commons.wikimedia.org

Síce je Island pomerne veľkým ostrovom, ale asi nikoho príliš neprekvapí, aká je tu hustota zaľudnenia. Napríklad hlavné mesto – Reykjavík totiž obýva len 120-tisíc obyvateľov, čo je oproti niekoľko miliónovej Prahe naozaj málo. O metropole, kde by sa nezastavila doprava a svetlá svietili 24 hodín denne, 7 dní v týždni, teda určite nemôže byť reč. Ale práve preto je toho hlavné mesto tak zaujímavé. Fakt, že sú európske hlavné mestá preľudnené a plné modernizácie je známy, prečo sa preto namiesto zvyčajne Paríža nezastaviť niekde, kde si ľudia vážia svoj pokoj a vedia si užiť aj samotu.

Možno by ste čakali, že vzhľadom k subarktickému podnebiu sú tu zimy takmer na nevydržanie. Ak sa sem vydáte v januári alebo vo februári, môžete sa obliecť už u nás, lebo sú teploty takmer rovnaké. Prekvapivé je ale počasie v lete, pretože je naozaj mrazivé a často padá až do mínus 30 stupňov. Či sa do Reyjkjavíku vypravíte v lete alebo v zime, je tak vlastne skoro jedno.

Reyjkjavík má tiež niekoľko zaujímavostí a pamiatok, kvôli ktorým si rozhodne pribaľte aj fotoaparát. Navštívte v prvom rade mestské múzeum a galériu, ďalej sa pozrite aspoň do jedného z kostolov, ktoré sú pre miestnych obyvateľov dôležité, navštívte impozantnú univerzitu, mestskú radnicu a nezabudnite ani na výlet k jazeru Tjornin, kde si skvele zakorčuľujete alebo zahráte ľadový hokej.

Článok Reykjavík od 150 € bol publikovaný 15. května 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...