Last minute Madeira

Tagy:  lietanie, madeira, portugalsko, súostrovie, ostrovy, cestovanie, lietadlo, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Last minute Madeira

Zatiaľ čo je u nás v plnom prúde pravá a nefalšovaná jar s teplotami do príjemných 20 stupňov. Južná Európa už pomaly hlási subtropické podnebie, ktoré láka na prímorskú dovolenku. Ste zo všetkého toho pracovného stresu unavení a radi by ste si oddýchli na pláži a užili si kúpanie? Potom sa ešte teraz vydajte na Madeiru, kde je krásne a kam sa navyše v máji pozriete za skvelé last minute ceny.

Veľa ľudí žije v domnienke, že má Madeira čosi spoločné so Španielskom. Ide však o portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré leží západne od Maroka smerom k Afrike. Už teraz je vám pravdepodobne jasné, že tu panuje krásne teplé a slnečné počasie, a že o exotiku rozhodne nebude núdza.

Ak preferujete skôr ostrovné štáty pred veľkými metropolami, Madeiru si okamžite zamilujete, pretože tu žije iba 270 tisíc obyvateľov. Síce sa hovorí o súostroví, však obývané sú len ostrovy Porto Santo, ktorý je menší a práve rovnomenná Madeira, ktorá sa právoplatne stala turistickým centrom.

Vydajte sa na Madeiru, autor: commons.wikimedia.orgVydajte sa na Madeiru, autor: commons.wikimedia.org

Na Madeiru sa nemusíte vypraviť iba na jar alebo v období letných prázdnin, svoje určité a nezameniteľné čaro má napríklad na Nový rok, kedy sa tu organizujú niekoľkodňové oslavy sprevádzané bujarými večierkami s typickým madeirským vínom, chýbať potom nemôžu ani ohňostroje a samozrejme veselá hudba, ktorá je pre portugalské temperamentné obyvateľstvo tak typická.

Vzhľadom k faktu, že je Madeira veľmi populárnou turistickou lokalitou, kde sa schádzajú cudzinci z celého sveta, pripravili cestovné kancelárie spolu s leteckými spoločnosťami nejednu atraktívnu ponuku, vďaka ktorej si oddýchnete už dnes. Napríklad od spoločnosti Invia sa na Madeiru pozriete už od 190 eur na osobu, čo je rozhodne bezkonkurenčná ponuka, ktorú nemožno nezvážiť.

Akčné letenky ponúka pelikan.cz

Článok Last minute Madeira bol publikovaný 12. května 2014 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...