V apríli na prvú európsku dovolenku

Tagy:  cestovanie, lietanie, španielsko, malaga, lacné letenky, barcelona, príroda, švédsko, štokholm

Sponzorované odkazy:

V apríli na prvú európsku dovolenku

Ak je vaším najväčším koníčkom cestovanie, vybrali ste si dobre, pretože ho môžete prevádzkovať naozaj po celý rok. V letných mesiacoch si môžete dovolenku užiť nielen v Stredomorí, ale napríklad na Lipne, v zime vás privítajú ako Alpy, tak Krkonoše, no a po zvyšok roka sa buď vydáte za vzdialenou exotikou alebo budete jazdiť po poznávacích zájazdoch, ktoré nie sú o nič menej atraktívne než prímorské letoviská.

Apríl je ideálnym mesiacom na cestovanie po Európe, pretože môžete spoznať doteraz nepoznané, vydať sa do obľúbených končín za skvelé ceny a vďaka príjemným jarným teplotám si užijete aj prírodu. Ak sa chcete niekam vypraviť a nie ste si istí kam, máme pre vás pár zaujímavých typov, ktoré rozhodne stoja za zváženie.

Španielsko trochu inak

Španielsko väčšina turistov navštevuje kvôli subtropickým teplotám a úchvatnému moru, od ktorého vždy prídete taký opálení, ako by ste strávili týždeň na Bahamách. Avšak Pyrenejský ostrov je viac, než len teplo a dlhé pláže.

Za zmienku rozhodne stojí majestátne mesto Barcelona, ktoré je obzvlášť v týchto jarných mesiacoch skvostné. Teploty tu dosahujú príjemných 20 stupňov, čo je ideálne na preskúmanie jednej z najznámejších stavieb Sarada familia. A ak je vám stavebná architekúta Gaudího blízka, pozrite sa rovno do Casa Mila alebo miestneho a zároveň najväčšieho parku, kde môžete stráviť nejedno príjemné popoludnie.

Spoznávajte krásy Európy, autor: kywebSpoznávajte krásy Európy, autor: kyweb

Ďalším skvostom Španielska je samozrejme Malaga. Teraz budete možno namietať, že práve sem jazdíte tráviť dovolenku v hotelovom komplexe, avšak Malaga okrem iného ponúka prekrásne kopce s bohatou flórou, ktoré stoja za nejednu fotografiu.

So spoločnosťou ČSA sa teraz do Barcelony pozriete za skvelých 145 €.

Švédsko na vlastnú päsť

Ak sa nebojíte studenšieho počasia, vydajte sa rozhodne do Švédska, ktoré by za svoj život mal aspoň raz navštíviť snáď každý. Švédsko je prekrásnou krajinou, kde sa snúbi veľa protikladov. Na jednej strane drsná severská príroda, na strane druhej romantické fjordy. Potom sú tu dych berúce architektonické stavby modernej doby, ale tiež veľa histórie, o ktorých bežný Slovák nemá ani poňatia. A zabudnúť nesmieme ani na ústretové obyvateľstvo a vynikajúcu švédsku kuchyňu, ktorá prekypuje zdravými rybami, zeleninou a samozrejme tradičnými mäsovými guľkami.

So spoločnosťou ČSA sa teraz do Štokholmu pozriete za 122 €.

Do Štokholmu za babku, autor: akaspedDo Štokholmu za babku, autor: akasped

Článok V apríli na prvú európsku dovolenku bol publikovaný 10. dubna 2014 v 07.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...