Eva Air

Tagy:  letecká spoločnosť, letenky, lietanie, eva air, tchaiwan, ázia

Sponzorované odkazy:

Eva Air

Lietanie sa stalo prirodzenou súčasťou našich životov. Dnes sa už nikto nepozastavuje nad tým, že do inej krajiny na dovolenku poletí lietadlom, skrátka a jednoducho, s týmto spôsobom prepravy už tak nejako počítame. Veľa ľudí sa ale o možnostiach cestovania lietadlom dostatočne nezaujíma. Zasadne doma k počítaču, nájde si letenky, odošle rezerváciu, vytlačí ich a potom už mieri na letisko a pomaly nevie, s kým má tú česť, let absolvovať. Uznajte ale sami, či by nebolo lepšie vedieť aspoň pár základných informácií o spoločnosti, ktorej hodláte na ďalších niekoľko hodín zveriť svoj ​​život. Po spoločnostiach ako je KLM či Air France prichádza na rad pár informácií v kocke o ázijskej aerolinke Eva Air.

O spoločnosti

Eva Air, hoci názov znie tak trochu po slovensky, je napodiv dielom pochádzajúcim z Tchajwanu. Spoločnosť vznikla v apríli roku 1989 a už o rok neskôr uskutočnila svoj ​​historicky prvý let a to z Taiwanu do Číny. Hlavným sídlom aeroliniek je celkom prirodzene taiwanské letisko Taiwan Taoyan International Airport. Málokto vie, že Eva Air je členom IATA, čo je vo svete pomerne uznávaná letecká asociácia. Vďaka tomuto členstvu je cestovanie s Eva Air pre pasažierov oveľa pohodlnejšie a to predovšetkým z toho dôvodu, že majú akúsi záruku spoľahlivosti a kvality, čo u ázijských aerolínií nemusí byť vždy pravidlom.

Eva Air sídli na Tchaiwanu, autor: markyharkyEva Air sídli na Tchaiwanu, autor: markyharky

Vzhľadom k tomu, že letecká spoločnosť rozhodne nepatrí k tým najväčším, nemožno očakávať taký markantný rozkvet, avšak aj cez to si Eva Air vedie veľmi dobre a rozhodne nemá s úmysle kapitulovať. Neustále rozširuje svoju leteckú flotilu a v súčasnej dobe vlastní viac ako 55 strojov, medzi ktorými možno nájsť napríklad najrôznejšie typy Boeingov, Airbus aj McDonnell Douglas.

Spoločnosť svojim zákazníkom ponúka takisto tri úrovne letových tried, nejedná sa však o klasické rozčlenenie na economy, business a prvú triedu. Ak chcete cestovať klasicky, nájdete tu ekonomickú triedu, ďalej o level vyššiu triedu nazvanú Elite Class, v ktorej budete cestovať v Boeingu 777. Posledným typom je Premium Laurel Class, čo je veľmi luxusná trieda ponúkajúca maximálny komfort, tu si môžete vybrať vlastné sedadlo a dokonca typ lietadla.

Článok Eva Air bol publikovaný 25. března 2014 v 07.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...