Letisko Palermo alebo na Sicíliu ľahko a pohodlne

Tagy:  letisko palermo, sicília, taliansko, cestovanie, lietanie, letenky, turizmus

Sponzorované odkazy:

Letisko Palermo alebo na Sicíliu ľahko a pohodlne

Taliansko všeobecne patrí k najobľúbenejším turistickým destináciám cestujúcich z celého sveta. Obzvlášť potom Európania si jeho rozmanité zákutia veľmi obľúbili, pretože práve Taliansko ponúka nespočetné množstvo možností, ako stráviť dovolenku. Na jednej strane sa môžete uchýliť do jedného zo stoviek atraktívnych prímorských letovísk a užiť si nezabudnuteľný pobyt. Na druhej strane si tu užijete skvelé nákupy v meste módy, ktorým je samozrejme Miláno, spoznáte množstvo historických pamiatok v Ríme, prejdete sa na gondole v Benátkach a v zime si dokonca v talianskych Alpách parádne zalyžujete. Ak stále premýšľate, akú časť Apeninského polostrova navštíviť tentoraz, vydajte sa južnejšie a spoznajte krásy úchvatnej Sicílie.

Najväčší taliansky ostrov, Sicília, je pestrosť sama. Stretnete sa tu s prekrásnou krajinou, priezračným morom a romantickými plážami, tiež ale narazíte na vysoké kopce s ​​drsnou krajinou a temperamentné obyvateľstvo, pre ktoré je familiárny prístup k cudzincom úplne bežný.

Navštívte famózne Palermo, autor: maurobrockNavštívte famózne Palermo, autor: maurobrock

Hneď ako tam budete, nezabudnite tiež navštíviť preslávené hlavné mesto, o ktorom sa stovky rokov traduje, že tu má svoje hlboké korene talianska mafia. Práve vďaka týmto poviedkam a rozprávkam získalo Palermo povesť akéhosi kriminálneho miesta. Vy sa tu ale rozhodne báť nemusíte, turistov si Taliani naozaj vážia a ak si v jednej z miestnych reštaurácií objednáte chutnú pizzu Palermo, budú vás priamo zbožňovať.

Letisko Palermo

Ak sa rozhodnete na Sicíliu cestovať leteckou dopravou, mali by ste určite vedieť pár základných informácií o tamojšom letisku. Letisko Palermo, inak nazývané tiež Falcone-Borsellino sa nachádza asi 35 kilometrov od hlavného mesta Sicílie. Do Palerma sa dostanete veľmi ľahko a to pomocou autobusov alebo vlakov, ktoré jazdia veľmi často. Z hlavného mesta sa potom jednoducho dopravíte do vami požadovanej destinácie. Na letisku sídli 13 rôznych leteckých spoločností, vrátane tých nízkonakladových. Ak teda lietate napríklad so spoločnosťou EasyJet, na Sicíliu sa môžete pozrieť za veľmi nízke ceny. Čo si ale na letisku Palermo príliš neužijete, sú nákupy. Clo je tu veľmi obmedzené a preto sa vám oplatí utrácať skôr v krajine.

Článok Letisko Palermo alebo na Sicíliu ľahko a pohodlne bol publikovaný 23. března 2014 v 07.00 v rubrike Letenky, Letiská, Lietanie a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...