Lacné letenky po Európe - ako na ne?

Tagy:  akčné letenky, lacné letenky, európa, spoločnosť, lietanie, cestovanie

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky po Európe - ako na ne?

Cestovanie po všetkých kútoch Európy sa stalo veľmi populárne a vďaka akčným letenkám, ktoré v posledných rokoch naozaj skórujú, je aj podstatne dostupnejšie. V obľube už nie sú len klasické metropoly Paríž, Rím či Londýn, ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú aj krásy Škandinávskeho polostrova, východné Rusko, rakúske aj talianske Alpy a predovšetkým v letných mesiacoch potom oblasť Stredomoria, vrátane atraktívnych ostrovov ako je Kréta, Cyprus alebo napríklad malebná Elba. Skrátka a dobre, Európa má svojim návštevníkom naozaj čo ponúknuť a vzhľadom k naozaj nízkym cenám leteniek záleží len na vás, kedy sa vydáte na cestu.

Ako letenky hľadať?

Najjednoduchšou cestou, ako letenky nájsť je v dnešnej dobe moderných vymožeností samozrejme všemocný internet. Do vyhľadávača Google či na zoznam.sk zadajte požadované kľúčové slová a len počkajte na ponuku. Riaďte sa však jedným nepísaným pravidlom a vyhnite sa klasickej laickej chybe. Miesto cieľovej stanice, kam plánujete odletieť radšej zadajte slovné spojenia ako „akčné letenky“, „najlacnejšie letenky“, „last minute“ a podobne.

Spoznajme Európu za pár eur, autor: stephenjodaSpoznajme Európu za pár eur, autor: stephenjoda

Kde nájdeme najlacnejšie letenky?

Čo sa Európy a cestovania týka, máte pomerne šťastie, lebo práve európske aerolínie sa pýšia vôbec najakčnejšími letenkami na trhu. Na lacné letenky sa spravidla špecializujú nízko nákladové spoločnosti ako je EasyJet, Wizzair, SmartWings a potom tiež írska spoločnosť Ryanair, ktorá dokonca poskytovala letenky za legendárne jedno euro. S Wizzair ani s Ryanair neodletíte z letiska Václava Havla v Prahe, avšak ak vás letenka vrátane všetkých poplatkov a spiatočnej cesty vyjde napríklad na 35 €, rozhodne sa oplatí investovať čas aj nejaké to euro navyše a odletieť napríklad z Frankfurtu či z Viedne.

Ako letenky objednať?

Ak sa nechcete dlhé hodiny preberať stránkami internetu alebo nepatríte k tým, čo by sa v ponukách vyznali, zamierte rovno na stránky týchto menovaných spoločností, kde si určite prídete na svoje. Hneď na úvod vás určite oslovia aktuálne ponuky akčných letov, ktoré sa pohybujú aj okolo pár desiatok eur, čo je rozhodne veľmi zaujímavé. V prípade, že si ale nevyberiete, do okienka pre rezervácie zadajte požadované údaje a čakajte, ktoré lety vám budú ponúknuté. Následne porovnajte ceny s konkurenciou a potom už len odošlite tú rezerváciu, ktorá vám bude pripadať najvýhodnejšia. Následne vám na email prídu potvrdené údaje a potom už vám nič nebráni v balení a následnom výlete za kultúrou či morom.

Cestujte za tie najnižšie ceny, autor: Paolo MargariCestujte za tie najnižšie ceny, autor: Paolo Margari

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky po Európe - ako na ne? bol publikovaný 18. února 2014 v 07.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...