Kam lietať na jar?

Tagy:  lietanie, európa, metropoly, mestá, cestovanie, turisti, lacné letenky, akciové lety

Sponzorované odkazy:

Kam lietať na jar?

Jar je ideálna doba pre opätovné zahájenie turistickej sezóny. V zime samozrejme môžete tiež podniknúť mnoho zaujímavých ciest nielen do hôr, ale napríklad za exotikou, avšak treba podotknúť, že vďaka jarným teplotám je lietanie v túto dobu predsa len podstatne pohodlnejšie a európske mestá vyzerajú o poznanie atraktívnejšie. Pokiaľ chcete jarnú klímu využiť na maximum a navyše zaobstarať tie najakčnejšie letenky, rozhodne sa nezabudnite informovať, kam je práve na jar najefektívnejšie vycestovať a ktoré oblasti navštíviť.

Európske metropoly

Jar je považovaná za obdobie európskych metropolí, lebo práve v apríli a v máji sú európske hlavné mestá doslova zaplavené nespočetným množstvom turistov z celého sveta. Dôvod je úplne logický, jednak sa môžete tešiť z úchvatného počasia, ktoré nie je studené, ale ani príliš teplé, preto vás obchádzanie historických pamiatok a múzeí len tak neomrzí. Ďalej sa rozhodne môžete tešiť na rozkvitnuté záhrady a parky, kde si s chuťou vychutnáte francúzsku bagetu alebo pravú taliansku zmrzlinu. Čo je rozhodne úplným pozitívom pre jarné poznávanie Európy je fakt lacných leteniek, ktorých je nespočetné množstvo. Konkurenčné aerolínie sa zo všetkých síl snažia ponúknuť to najlepšie a vy sa tak môžete tešiť na ceny od 25 €, čo stojí za zváženie. Medzi spoločnosti s vôbec najlepšími cenami leteniek na trhu patria nízko nákladový EasyJet, Wizzair, Ryanair alebo Skyscanner. Pozrite sa na internetové stránky jednotlivých spoločností, kde si určite vyberiete!

Vydajte sa spoznávať krásy Európy, autor: Dimitry BVydajte sa spoznávať krásy Európy, autor: Dimitry B

Hurá k moru

Jar je ideálna pre navštevovanie európskych metropolí, ale aj k ceste za morom a to hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade je potrebné opäť hovoriť o letenkách, ktoré sú k zohnaniu až za smiešne ceny. Tu je situácia opačná ako u eurovíkendov, ale napriek tomu na letenkách zarobíte. Zatiaľ čo európske metropoly navštevujú státisíce ľudí a preto im aerolinky ponúkajú akčné lety, k moru sa turisti vypravujú menej a preto im letecké spoločnosti sprostredkujú lacnejšie letenky s úmyslom nalákať viac cestujúcich. Obe varianty sú veľmi šikovným marketingovým ťahom, z ktorého profitujú ako obchodníci, tak vy. A ako bonus jarnej dovolenky pri mori je fakt, že sa stretnete s minimom turistov a užijete si tak podstatne viac súkromia a vytúženého pokoja.

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Kam lietať na jar? bol publikovaný 27. února 2014 v 07.15 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...