Doprava z letiska - do požadovaného cieľa ľahko a jednoducho

Tagy:  doprava, doprava z letiska, lietadlo, cestovanie, cestovné lístky, vlak, autobus, metro

Sponzorované odkazy:

Doprava z letiska - do požadovaného cieľa ľahko a jednoducho

Dopraviť sa na letisko Václava Havla, nechať sa odbaviť, čakať v hale a následne odcestovať do cudziny nie je nijako zložité, ale letisko nemá najväčší areál, terminály sú iba dva a treba podotknúť, že oproti iným, podstatne chaotickejším letiskám, môžeme byť spokojní s dostatkom priestoru, multifunkčnými tabuľami a personálom, ktorý je prakticky vždy po ruke. S trochou nadsadenia možno tvrdiť, že by do správneho lietadla nastúpilo aj mladšie dieťa. Väčší zádrhel však zvyčajne nastáva pri vystúpení z lietadla v inej destinácii. Tu na vás totiž čaká nielen možno mnohonásobne väčšia hala s miliónom ľudí, ale veľa Slovákov sa potýka s jazykovou bariérou, vďaka ktorej je orientácia v neznámom priestore veľmi náročná. Cestovanie preto nenechajte na náhodu a radšej sa poriadne pripravte už doma, čím ľahko eliminujete prípadné ťažkosti. Dobré je vždy začať plánom, ako sa ľahko a jednoducho dostať z letiska do požadovaného miesta.

Sadnite si k internetu

Začať sa zaujímať až na mieste, ako sa najlepšie dostať z letiska do centra a podobne, nie je úplne najvhodnejšie. Zmätení turisti často narazia na vypočítavých taxikárov, ktorí im nasľubujú „hory doly“ a potom ich po hodinovej okružnej jazde požiadajú o neuveriteľný balík peňazí. Vezmite preto všetko do vlastných rúk a radšej si v pohodlí domova a s internetom nájdite najvhodnejší variant. V prvom rade kompletne preskúmajte webové stránky daného letiska, to by v lepšom prípade malo mať k dispozícii vypísané autobusy, vlaky a iné spoje, ktoré vás čo najlacnejšie odvezú do centra mesta prípadne k moru. Tým ale vaša cesta nekončí, pretože pravdepodobne nebudete ubytovaní v blízkosti vlakovej stanice alebo letiskového autobusu. Potom sa teda obráťte na dopravný podnik danej lokality. Chystáte sa napríklad do Milána? Na stránkach dopravného podniku si nájdite jednotlivé spoje a pomocou google maps potom zastávky a ich mená. V prípade zlej orientácie sa vždy môžete spýtať okoloidúcich, ktorí vás nasmerujú. Pohybovanie sa po cudzích mestách hromadnou dopravou je jednoznačne najlacnejšie a najpraktickejšie, taxi služby bývajú, predovšetkým pre nevedomých cudzincov, extrémne drahé.

Autobusy a vlaky sú najlacnejšie, autor: ChokzAutobusy a vlaky sú najlacnejšie, autor: Chokz

Doprava z letiska Heathrow Londýn

Z najväčšieho britského letiska sa do Londýna dostanete vlakom, ktorý stojí pri letisku, cesta trvá 15 minút a cena jedného lístku je 18 libier. Vystúpite na Paddington Street, kde už nájdete metro, ktoré vás rozvezie, kam potrebujete.

Doprava z letiska Barcelona

Z letiska sa dostanete vlakom, ktorý jazdí každých 30 minút a stojí cca 3 eurá. Za 17 minút ste potom v centre.

Doprava z letiska v Ríme

Terravision Shuttle je letiskový autobus, ktorý vás dopraví do stanice Lepanto, kde nájdete metro, ktorým sa možno pohybovať po celom meste.

Doprava z letiska Orly v Paríži

Tu je doprava veľmi jednoduchá, pretože letisko je pomerne blízko centra. Takzvaný Orlybus vás zadarmo dopraví až k metru.

Cestujte jednoducho a lacno, autor: Moyan_brenCestujte jednoducho a lacno, autor: Moyan_bren

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Doprava z letiska - do požadovaného cieľa ľahko a jednoducho bol publikovaný 11. března 2014 v 07.15 v rubrike Letiská. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...