Do Hamburgu s ČSA za 92 €

Tagy:  lietanie, hamburg, nemecko, čsa, pobyt, európa, víkend, prístav, architektúra, história

Sponzorované odkazy:

Do Hamburgu s ČSA za 92 €

Milujete cestovanie po Európe a stále zisťujete, že sa nájdu prekrásne miesta a impozantné metropoly, ktoré ste doteraz nenavštívili? Potom iste zvažujete aj ekonomické stránky týchto ciest, ktoré rozhodne nie sú najlacnejším koníčkom. Ak sa v cieľovej destinácii nechcete obmedzovať na výletoch a večerách, potom je dobré ušetriť aspoň na letenkách, ktoré bývajú často zbytočne predražené. Nemecko je vyspelou a atraktívnou krajinou, ktorá ponúka množstvo lákadiel, navštívte preto majestátny Hamburg už za skvelých 92 €.

Hamburg je oproti iným nemeckým mestám tak zaujímavý predovšetkým preto, že sa nachádza na brehu rieky Labe a ide o prístavnú oblasť, ktorá má určitý romantický nádych. A práve tu môžete svoju prehliadku mestom začať. Prístav má samozrejme množstvo lodí, ale tiež niekoľko pirátskych kúskov, ktoré sú skutočným historickým skvostom. Môžete si tu tiež dopriať luxusnú večeru alebo sa ubytovať v štýlovom boteli. Vzhľadom k tomu, že je druhé najväčšie nemecké mesto obchodnou lokalitou, čoskoro si všimnete, že sa takmer všetko točí okolo prístavu a všetko s ním spojené. To ale pre turistov rozhodne nie je na škodu, preto uznajte sami, kde inde s prostredím tohto druhu prídete do styku. Veľmi populárnym cieľom je známe mólo Landungsbrücken postavené v 19 storočí, ktoré je dlhé 700 metrov a ponúka prekrásny pohľad na vodu i panorámu celého mesta. Ak si niekde zaobstarať nezabudnuteľné fotografie, tak práve tu.

Do Hamburku za 92 €, autor: czeightyfourDo Hamburku za 92 €, autor: czeightyfour

Keď mu plánujete v Hamburgu chvíľu počkať, mali by ste navštíviť jazero Alster, ktoré vám zaručí veľa možností, ako tráviť voľný čas. V letných mesiacoch sa tu môžete kúpať a oddychovať, prenajať si loďku alebo klasický vodný bicykel, alebo si dokonca zaplatiť kurzy potápania. K športovým aktivitám v okolí jazera patrí volejbal, badminton alebo turistika. No a v chladnejšom období, ktoré panuje teraz, si užijete romantických prechádzok a prípadne bežkovanie.

Ak zatúžite po nočnom živote ako sa sluší a patrí, musíte navštíviť najznámejšiu hamburskú štvrť St. Pauli o veľkosti približne Václavského námestia. Oblasť je tu neskutočne rušná, plná miestnych občanov, mladých študentov, ale aj turistov túžiacich po nových zážitkoch. Zatiaľ čo večer tu na vás čakajú preplnené bary, cez deň sa pokocháte architektúrou, históriou a doprajete si chutný obed v jednej z lepších reštaurácií.

Hamburg je prekrásnym prístavom, autor: czeightyfourHamburg je prekrásnym prístavom, autor: czeightyfour

Článok Do Hamburgu s ČSA za 92 € bol publikovaný 2. února 2014 v 07.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...