Ako a kedy zohnať lacné letenky?

Tagy:  lietanie, ceny leteniek, online letenky, lacné letenky, last minute

Sponzorované odkazy:

Ako a kedy zohnať lacné letenky?

Cestovanie sa všeobecne stalo jedným z najpopulárnejších koníčkov a nie je sa čomu diviť, koho by poznávanie nových kultúr, nedotknutá príroda a samozrejme more nebavilo. Avšak táto záľuba môže byť tiež pomerne nákladná, obzvlášť, ak preferujete pohodlie a rýchlosť lietadiel pred osobnými automobilmi či autobusmi. Za jednu letenku tak zaplatíte niekoľko stoviek eur a z predĺženého víkendu sa razom stane akási luxusná záležitosť. Ako by sa vám asi cestovalo s vedomím, že môžete zohnať letenky za babku? Pozorne si prečítajte niekoľko rád a tipov, lebo naozaj lacné letenky nie sú žiadnou fámou, ale faktom!

Ako letenky hľadať?

V prvom rade počítajte s tým, že vyhľadať naozaj akčné letenky chce nejaký čas, avšak práve v tomto prípade porekadlo „čas sú peniaze“ príliš neplatí a čím dôkladnejšie internet prehľadáte, tým radostnejšie budú vaše objavy.

Zabudnite na predražené letenky, autor: puddy_ukZabudnite na predražené letenky, autor: puddy_uk

Všeobecne platí, že absolútne najlacnejšie letenky nájdete u nízkonákladových spoločností. Extrémne nízka cena je však kompenzovaná istými faktormi a vy si musíte dobre rozmyslieť, či vám vyhovujú. V prvom rade je reč o mieste odletu, ktoré nemusí byť vždy z hlavného mesta. Nízkonákladová spoločnosť Ryanair poskytuje naozaj akčné letenky. Napríklad keď zoženiete letenku napríklad do Londýna za 30 €, dopraviť sa po vlastnej osi do Viedne, sa vám oplatí. Ďalším negatívom charterových letov je nedostatočný komfort. Sedadlá sú podstatne menšie ako u bežných leteckých spoločností a určite nepočítajte s občerstvením ani pitím. Ak chcete sedieť pri okienku, za toto privilégium si tiež priplatíte. Či poletíte s KLM alebo napríklad s EasyJet je rozhodne rozdiel, ale pre väčšinu ľudí zvyčajne rozhoduje cena letenky, ktorá môže byť aj desaťnásobne nižšia, čiže nie je o čom polemizovať.

Pozor na dátum

Pri hľadaní akčných leteniek si tiež dajte veľký pozor na termín, ktorý bookujete. Málokedy sa pošťastí, že vami zadaný dátum bude práve ten najvýhodnejší, stránka vám tak automaticky ponúkne ďalšie termíny. Potom je na vás, či do požadovanej destinácie priletíte o deň skôr alebo naopak, vďaka ušetreným peniazom, odletíte neskôr a pobyt si predĺžite.

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Ako a kedy zohnať lacné letenky? bol publikovaný 5. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...