Po Európe s Easy Jet

Tagy:  lietanie, spoločnosť, easy jet, nízkonákladová spoločnosť

Sponzorované odkazy:

Po Európe s Easy Jet

Cestovanie lietadlom sa stalo nielen najpohodlnejším a najrýchlejším druhom prepravy, ale v niektorých situáciách sa javí aj ako jediné riešenie, obzvlášť, ak plánujete cestu za oceán a nehodláte stráviť dlhé dni na palube lodi. Vzhľadom k stále rastúcim cenám benzínu sa cesty po Európe osobným automobilom, ktoré boli predtým tak výhodné, zdajú byť akosi zbytočne a predražené, preto sa aj do okolitých štátov mnohokrát vydáte lietadlom, lebo je to skrátka najlepšie riešenie. Samozrejme nikomu sa však nechce „vyhadzovať“ stovky eur, preto pri výbere leteniek hľadáte ten najvhodnejší variant, vďaka ktorému sa do požadovanej destinácie dopravíte bezpečne a ešte lacno. V tomto prípade drvivá väčšina ľudí zvolí nízkonákladovú spoločnosť a robí dobre. Posvieťte si napríklad na Easy Jet, s ktorou môžete veľmi výhodne cestovať po celej Európe.

Easy Jet v kocke

Nízkorozpočtová spoločnosť Easy Jet je britského pôvodu, kde má tiež svoju základňu a vznikla roku 1995, pričom hlavným letiskom je letisko Luton. Prvý rok bol pre spoločnosť tak trochu skúšobný, preto lietala iba medzi Londýnom, Glasgowom a Edinburgom. Od roku 1996 začala lietať aj do Amsterdamu, Barcelony a Nice. Letecká spoločnosť sa v Európe veľmi osvedčila a preto svoje pole pôsobnosti značne rozšírila. Dnes môžete s Easy Jet lietať až do 122 Európskych destinácií, ale aj do Turecka a Severnej Afriky, konkrétne do Egypta a Tunisu. A ako lietadlá spoločnosti Easy Jet spoznať? Všetky majú oranžovú farbu a ich monštruózny nápis s logom firmy nemožno prehliadnuť. Easy Jet lieta výhradne s lietadlami typu Airbus a Boeing.

S Easy jet až do 122 destinácií, autor: HHA124LS Easy jet až do 122 destinácií, autor: HHA124L

Jednoduchá kúpa lacných leteniek

Ako už bolo povedané, Easy Jet je nízkonákladovou spoločnosťou, čiže môžete vždy očakávať výhodnejšie letenky než u klasických aerolínií. Ak do vyhľadávača zadáte najlacnejšie letenky, lacné letenky, akciové letenky a podobne, jednou z variant zvyčajne bude práve Easy Jet, pretože, čo sa Európy týka, má veľmi široké pole pôsobnosti. Ak ste s aerolinkami spokojní a radi by ste opäť leteli s nimi, nie je nič jednoduchšie, než si letenky vyhľadať priamo na internetových stránkach easyjet.com, ktoré sú pre vás aj v Českom jazyku, vďaka čomu odpadne strach so zabukovania nechcenej letenky. Stránky sú veľmi prehľadné a jednoduché, do pravého okienka napíšete požadované miesto príletu a termíny, potom už len čakáte na najvhodnejší variant. Na úvodnej strane si tiež všimnete aktuálnych, najvýhodnejších leteniek do Európskych letovísk. K dispozícii je napríklad Milano za 36 €, Bristol za 40 € a Londýn za 43 €. Ak netrváte na presnom dátume, ľahko získate letenky „za babku“. Na webových stránkach nájdete aj typy na dopravu z letiska a ubytovanie, čo vám ušetrí veľa času a aj peňazí.

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Po Európe s Easy Jet bol publikovaný 13. ledna 2014 v 07.00 v rubrike Letenky, Letiská, Lietadlá, Lietanie a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...