Letenky do Šanghaja - spoznajte štrnásť miliónovú metropolu

Tagy:  letenky do Šanghaja, Šanghaj, Čína, metropola, mesto, cestovanie, poznávací zájazd, lietanie, cena leteniek

Sponzorované odkazy:

Letenky do Šanghaja - spoznajte štrnásť miliónovú metropolu

Nie každému je po chuti dovolenka pri mori a s ňou spojený relax na pláži. Ak aj vy patríte k jedincom, ktorý preferujú poznávacie zájazdy do mocných a svetoznámych destinácií, nechajte sa okúzliť fenoménom Šanghaj. Ak ste doteraz zavítali iba do európskych metropolí, budete uchvátení, lebo Čína skrýva tajomstvá neodhalenej kultúry, prazvláštne zvyklosti a prinajmenšom zaujímavú stravu. Aj miestni obyvatelia vo vás budú budiť hŕbu otázok, na ktoré budete chcieť poznať odpovede.

Šanghaj je pravou metropolou Číny, autor: wuanq sinŠanghaj je pravou metropolou Číny, autor: wuanq sin

Možno ste žili v domnienke, že hlavné mesto je zákonite tým najväčším, ale mnohokrát to tak nie je a čo sa týka Číny, Šanghaj je čo do rozlohy objemnejší ako Peking. Na ploche 5800 kilometrov štvorcových žije neuveriteľných 14 miliónov obyvateľov. Môžeme teda s istotou tvrdiť, že je tu pomerne preľudnené. Toto moderné veľkomesto leží na sútoku rieky Huangpu Jiang a známej Dlhej rieky, len kúsok od Juhočínskeho mora. Šanghaj bol pôvodne malá rybárska dedinka, ale v priebehu storočí sa mohutne rozrastal a dnes predstavuje finančné a hospodárske centrum krajiny. V Šanghaji je na mnohých miestach vidieť, ako sa mieša minulosť s modernou realitou. K videniu sú zvyšky zanikajúceho starého čínskeho mesta, ale aj britská a francúzska koloniálna architektúra. Aj napriek tomu, že je Šanghaj pomerne bohatý čo do počtu historických pamiatok, zďaleka nepôsobí tak pokojne ako Peking. Jeho tvár je oveľa modernejšia, dynamickejšia, honosnejšia a viac prozápadná. V Šanghaji sú k videniu všadeprítomné mrakodrapy, obchodné a administratívne centrá a tiež nekonečné davy ľudí, ktorí sa neustále niekam ponáhľajú. Ako Európania si na tunajší chaos a neustály stres sršiaci z každého kúta, len tak nezvyknete.

Oproti Pekingu Šanghaj neponúka toľko historických pamiatok, ale nájdete tu nespočetné množstvo príjemných reštaurácií, kaviarní, ale aj parkov plných zelene a miestnej architektúry. Na svoje si v meste prídu aj milovníci nakupovania a módy, tú zastrešujú najrôznejšie obchodné centrá so svetoznámymi butikmi, ale aj obchodmi, ktoré ste doteraz nevideli. Obdivovatelia modernej techniky sa môžu zviesť najrýchlejším vlakom na svete, ktorý premáva až neuveriteľných 400 kilometrov za hodinu.

Letenky

Vzhľadom k faktu, že sa chystáte odcestovať do Ázie, musíte počítať s trochu vyššou cenou leteniek, ako ste v Európe zvyknutí. So spoločnosťou Skyscanner sa do atraktívneho čínskeho Šanghaja pozriete už za 558 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Zavítajte do najväčšieho mesta Číny, autor: daniel turnerZavítajte do najväčšieho mesta Číny, autor: daniel turner

Najlacnejšie letenky do Šanghaja ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Šanghaja - spoznajte štrnásť miliónovú metropolu bol publikovaný 8. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...